یادداشت؛

خطر از درون تهی‌شدن جمهوری اسلامی

خطر از درون تهی‌شدن جمهوری اسلامی

سراج24، سید پویان حسین‌پور/ سال گذشته، این یادداشت را در حال و هوای دیگری نوشتم. حالا و آنچه در وضع نگران‌کننده انقلابی‌های توییتری دیدم، لازم دانستم با اصلاحاتی، دوباره منتشرش کنم..

حضرت آقا در سخنرانی چندسال پیش در دانشگاه علم و صنعت، در کنار طرح خطر شاه‌سلطان‌حسین‌ها، یک هشدار بزرگ هم داد: خطر از درون تهی‌شدن جمهوری اسلامی و از دست‌رفتن محتوای انقلابی نظام!

فرمود دشمن در جنگ تحمیلی به جسم انقلاب حمله کرد و حالا(در جنگ نرم) به روح انقلاب و خب پر واضح و مبرهن است که روح انقلاب، محتوای دینی و انقلابی و عدالت‌خواهانه و استکبارستیزانه آن است که اگر از نظام و انقلاب گرفته شود، تبدیل به بدیلی از عربستان سعودی و... خواهیم شد که دیگر حتی آمریکا هم سر جنگ با آن نخواهد داشت..
یعنی ظاهر انقلابی‌ست اما باطن، یک حکومت سکولار و عاری از هرگونه رنگ و بوی دینی..

من به شخصه، خطر این بی‌محتوا شدن را، حتی از خطر حمله مستقیم آمریکا هم بیشتر می‌دانم! که اگر نظام از درون(یعنی ساختارها و فرآیندها و قواعد) انقلابی و دینی باشد، صدها ترامپ و... هم نخواهند توانست که گزندی به اساس آن وارد کنند اما اگر چنین نباشد و از درون تهی از دین و آرمان باشیم، حتی قریب به معصوم هم اگر بر مصدر امر نشسته باشد، باز کاری از پیش نخواهیم برد..

همه این را گفتم، تا بگویم مراقب سکولارشدن انقلابی‌ها باشید. مراقب توجیهات صرفا سیاست‌کارانه‌ای که برای کنارگذاشتن دین از مناسبات حرکت انقلابی مطرح می‌شود، باشید. مراقب باشید که مبادا فریب ظاهرسازی‌های خوش رنگ و لعاب را نخورید. مراقب باشید که دین و شریعت که اساس و مبنا و مبدأ و منشأ و بنیان انقلاب ما بود، با توجیهات مضحک سیاست‌کارانه، قربانی سیاست‌بازها نشود..

بازهم خواهم نوشت!

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مختصات رئیس جمهورِ تراز انقلاب از نگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران

قدرت نرم جمهوری اسلامی

شکستن دست های چدنی‌ با روکش مخملی در «گاندو»

0 نظر

ارسال نظر

capcha