گفت‌‌وگو بامسئول جامعه ایمانی مشعر در آذربایجان غربی :

هیئت‌های مذهبی همچنان پر رونق و پای کار رزمایش همدلی

 هیئت‌های مذهبی همچنان پر رونق و پای کار رزمایش همدلی

به گزارش سراج24، هادی سعیدی‌فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص عملکرد هیئت‌های مذهبی استان در روزهای پس از شیوع ویروس کرونا در کشور، اظهار کرد: پس از شیوع و فراگیر شدن ویروس کرونا در سطح کشور گروه‌های جهادی و هیئات مذهبی دست به کار شدند و برای ریشه‌کنی این ویروس منحوس بار دیگر به میدان آمدند تا با فعالیت‌های خود در راستای جلوگیری از شیوع کرونا اقدام کنند.

وی افزود: هیئتی‌ها که متشکل از جوانان و نوجوانان انقلابی بود پس از بسته شدن درب مساجد و حسینه‌‌ها برای تجمع مردم از فعالیت خود باز نمانده بلکه فعالیت‌ها و اقدامات گوناگونی را در این زمینه انجام داده و با همیاری همشهریان تا ریشه کن شدن این ویروس خبیث به فعالیت‌های خود ادامه و در کنار مردم خواهند ماند.

مسوول جامعه ایمانی مشعر با اشاره به فعالیت گروه جهادی هیئت‌های مذهبی برای ضدعفونی کردن خیابان‌ها، معابر و اهدای بسته‌های بهداشتی بین مردم، تصریح کرد: همچنین کمک‌رسانی به کارگران شهرداری و کمک به تدفین و تسغیل فوتی‌های کرونایی از دیگر اقدامات گروه‌جهادگران هیئت‌ها مذهبی بوده است.

مراسم هیئت به‌صورت مجازی و زنده

وی تصریح کرد: خدمت‌رسانی هیئت به مراکز درمانی، کادر درمان و بیماران درگیر با این ویروس با همکاری نهادهای متولی امر بهداشت و درمان نیز از برنامه‌ها و اقدامات گروه‌های جهادی و هیئات مذهبی بود و در این مدت همچنین جوانان و نوجوان با جذب خیران سعی در تهیه بسته‌های حمایتی برای اقشار کم‌درآمد و خانواده‌های بی بضاعت بودند.

سعیدی‌فر اضافه کرد: همچنین با توجه به توصیه نهادهای متولی امر بهداشت و درمان نسبت به عدم برگزاری تجمعات مراسم هیئت به‌صورت مجازی و زنده پخش در ماه شعبان پخش شد.

وی تاکید کرد: روحانیان، مداحان و سایر اقشار فعال در حوزه فرهنگ دینی دارای مخاطب و تریبون هستند می‌توانند تأثیر بسزایی در آرامش مردم در جامعه داشته باشند، بنابراین باید تلاش کرد تا از هر طریقی به مردم آگاهی داد که در این مدت فعالان هیئت‌های مذهبی از طریق فضای تاثیر به سزایی در آرامش فضای جامعه داشتند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

جشنواره ملی روایت جهاد با محوریت مبارزه مردمی علیه کرونا

از تولید ماسک تا لباس از سوی هنرمندان تئاتر

ابعاد خسارات شیوع ویروس کرونا بر فعالیت مؤسسات قرآنی

0 نظر

ارسال نظر

capcha