مسجدی که کرونا درب آن را نبست؛ از توزیع بسته‌های معیشتی تا فعالیت‌های جهادی و مردمی

مسجدی که کرونا درب آن را نبست؛ از توزیع بسته‌های معیشتی تا فعالیت‌های جهادی و مردمی

به گزارش سراج24، این روزها گروه‌های جهادی زیادی پای کار آمده‌اند تا در راستای شکست کرونا کمک کنند و در شرایط بوجود آمده یاری گر نیازمندان باشند. یکی از این گروه‌ها، گروه جهادی امام جعفر صادق محله دره‌گرم خرم‌آباد است که توسط بچه‌های مسجد همین محله تشکیل شده و فعالیت می‌کند.

گروه جهادی امام جعفر صادق(ع) در زمینه تولید ماسک، گند زدایی معابر، توزیع اقلام حمایتی بین نیازمندان و .. فعالیت دارد.

به منظور شناخت این گروه جهادی و آگاهی از اقداماتی که انجام می‌دهند با امام جماعت مسجد امام صادق(ع) دره‌گرم گفت‌وگویی به شرح زیر انجام داده‌ایم.

حجت الاسلام یوسف فتح‌پور با بیان اینکه فعالیت این گروه جهادی در ایمن زمینه از چند روز پس از شیوع کرونا آغاز شده است، اظهار داشت: از پیش از سال جدید هر روز حدود ۲۵ نفر در قالب چند گروه خودرویی و کوله پشتی گندزدایی در سطح محله و بیمارستان شهدای عشایر را انجام می‌دهند..

وی افزود: همچنین یک گروه هشت نفره به صورت ثابت در مقابل مسجد امام صادق(ع) کار گندزدایی را انجام می‌دادند.

امام جماعت مسجد جعفر صادق(ع) دره گرم خرم‌آباد گفت: پس  از اینکه نماز جماعت به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل شد از این ظرفیت برای تولید ماسک استفاده کردیم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 25 هزار ماسک از سوی این گروه جهادی تولید شده است، خاطرنشان کرد: به این منظور پارچه را از شهر اصفهان خریداری و در مسجد برش داده‌ایم و خانم‌هایی که در سطح محله چرخ خیاطی دارند اقدام به دوخت ماسک کرده و سپس ماسک‌ها توسط  دستگاه استریل می‌شود.

فتح‌پور با بیان اینکه در بخش کارگاه حدود ۱۵ نفر به صورت شیفتی فعالیت می‌کنند، یادآور شد: حدود یک ماه است که این‌کارگاه فعالیت می‌کند و ماسک‌ها به صورت رایگان در اختیار مردم محله و برای شهرستان سلسله،ارتش و سپاه ارسال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای ایام نوروز نیز حدود ۱۵۰ بسته غدایی و موادشوینده به ارزش هر بسته ۱۵۰ هزار تومان در محله دره گرم بین خانواده‌های کم بضاعتی که در محله شناسایی شده توزیع شده است.

امام جماعت مسجد جعفر صادق(ع) گفت: تمام فعالیت‌های این گروه جهادی به صورت مردمی و کمک خیرین بوده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آغاز سومین رزمایش همدلی بسیج اساتید دانشگاه آزاد

کمک ۵۴۰ میلیارد تومانی مردم در «رزمایش همدلی»

درخشش دانش بنیان‌ها در رزمایش همدلی

0 نظر

ارسال نظر

capcha