از اشتغال‌زایی برای خانواده‌های بی‌سرپرست تا توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی

از اشتغال‌زایی برای خانواده‌های بی‌سرپرست تا توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی

به گزارش سراج24، افشین ناصری ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: قرارگاه جهادی محبان مهدی خرم‌آباد حدود ۱۳ سال است که با ۳۰ نیرو در قالب هیئت فعالیت کرده و ۶ سال است که گروه جهادی تشکیل داده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: طی این مدت در زمینه سیل، رسیدگی به خانواده‌های بد سرپرست، بی‌سرپرست و اشتغال‌زایی نیز فعالیت‌های داشتیم.

مسؤول قرارگاه جهادی محبان مهدی خرم‌آباد با بیان اینکه در راستای اشتغال‌زایی برای خانواده‌های بی‌سرپرست چرخ‌خیاطی تهیه کردیم، گفت: آموزش‌های لازم  را برای خیاطی به آنها ارائه دادیم که با  آغاز موضوع کرونا ویروس 8 نفر در زمینه تولید ماسک و لباس مخصوص کادر درمان "گان"  فعالیت می‌کنند، ضمن اینکه بابت تهیه ماسک هزینه‌ای به آنها  توسط خیرین پرداخت می‌شود.

ناصری بیان داشت: تاکنون بیش از 8 هزار ماسک توسط این افراد تولید شده که در سطح محله حدود 3 هزار ماسک توزیع شده است.

وی با اشاره به توزیع بسته‌های معیشتی نیز افزود: مواد غذایی شامل یک کیسه برنج، مرغ، ماکارونی، روغن و رب به 300 خانوار وحدود 50 پک بهداشتی اهدا شده است.

مسؤول قرارگاه جهادی محبان مهدی خرم‌آباد ادامه داد: محله فلک الدین با توجه به اینکه  افراد کم‌بضاعت زندگی می‌کنند و محله حاشیه‌نشینی است، از لحاظ معیشتی و بهداشتی نیازمند توجه بیشتری هستند.

ناصری تصریح کرد: از برنامه‌های ما تهیه بسته‌های غذایی بیشتر برای مردم این محله است و سعی داریم با حضور بیشتر خیرین تا 500 بسته غذایی در این محله توزیع کنیم.

وی با تأکید بر اینکه جوانان و مردم ابن محله نیازمند توجه بیشتر در زمینه اشتغال هستند،گفت: این امر با همت خیرین و مسئولین  ممکن می‌شود، چرا اکثر مردم این منطقه کم بضاعت و دارای درآمد پایینی هستند.

مسؤول قرارگاه جهادی محبان مهدی خرم‌آباد افزود: سعی داریم با توجه به شعار سال در راستای جهش تولید در زمینه ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه فعالیت‌هایی را داشته باشیم و نهایت تلاش خود را در این زمینه انجام دهیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آغاز سومین رزمایش همدلی بسیج اساتید دانشگاه آزاد

کمک ۵۴۰ میلیارد تومانی مردم در «رزمایش همدلی»

درخشش دانش بنیان‌ها در رزمایش همدلی

0 نظر

ارسال نظر

capcha