هر مدرسه علمیه یک گروه جهادی/ روحانیون، مجاهدان همیشه در صحنه

هر مدرسه علمیه یک گروه جهادی/ روحانیون، مجاهدان همیشه در صحنه

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام سید محمدباقر موسوی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حوزه علمیه لرستان از چهارم اسفند ماه سال گذشته رسما شروع به فعالیت جهادی در راستای ویروس منحوس کرونا کرد.

وی خاطرنشان کرد: 26 نفر از روحانیون جهادی پس از آموزش‌های لازم بهداشتی، جهت حضور در آرامستان‌های خرم‌آباد و الشتر اعلام آمادگی کردند که 2 نفر در الشتر و 26 نفر در خرم‌آباد در قالب 13 گروه در روزهای مختلف در کنار کارمندان و غسال‌ها جهت تجهیز اموات حضور خواهند داشت.

سرپرست حوزه‌های علمیه لرستان با بیان اینکه روحانیون و طلاب در قالب گروه‌های مختلف جهادی به یاری پزشکان، پرستاران و مردم شریف استان شتافتند، افزود: این گروه‌ها در کارهای خیر، تقویت روحیه و مشاوره، تهیه، توزیع و بسته بندی، گندزدایی از سطح شهرستان‌ها طی چند مرحله شرکت کردند.

موسوی بیان داشت: گندزدایی منطقه فلک الدین، زاغه و حومه، بیرانشهر و حومه، تولید ماده گندزدا، تولید ماسک و ..‌ از جمله این فعالیت‌ها بوده است.

وی افزود: تعداد کثیری از روحانیون ائمه جماعت مساجد استان درگیر فعالیت جهادی هستند و علاوه بر آن هر مدرسه علمیه یک گروه جهادی دارد.

سرپرست حوزه‌های علمیه لرستان، دیدار از مرکز بهداشت شهرستان الشتر، مرکز غربالگری شهرستان و کارکنان و پزشکان و پرستاران آن مجموعه، دیدار با مجاهدان عرصه سلامت در الشتر، دیدار از مرکز بهداشت بخش فیروزآباد، دیدار از بیمارستان ابن سینا نورآباد و بیمارستان عشایر را از دیگر اقدامات این مرکز برشمرد.

موسوی تصریح کرد: از 5 اسفند تاکنون در همکاری کامل با وزارت بهداشت و درمان، همه کلاس‌های درس حوزه علمیه تعطیل شده و اساتید استان در فضای مجازی (ایتا) درس‌ها را ارائه می‌دهند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مدد الهی توان مضاعف به ما داد/ اقدامات‌مان به عشق تبسم صاحب عصر و الزمان است/برکت هیئت حسینی در ماجرای جمع آوری کمک‌های مردمی

«کمک مومنانه» به نیازمندان ایلام توسط پایگاه مقاومت بسیج خواهران

تشکیل قرارگاه معنویت و سلامت در استان گلستان / استغاثه سراسری در شب نیمه شعبان به امام زمان(عج)

0 نظر

ارسال نظر

capcha