ستاد حجت الاسلام قره باغی همچنان در حال خدمت رسانی ؛

تلاش بی‌وقفه جهادگران فاطمی در عرصه مبارزه با کرونا در ارومیه/ کمک داوطلبان و خود جوش مردمی به جهادگران

تلاش بی‌وقفه جهادگران فاطمی در عرصه مبارزه با کرونا در ارومیه/ کمک داوطلبان و خود جوش مردمی به جهادگران

به گزارش سراج24، ستاد مردمی حجت الاسلام سید احمد قره باغی پس از انتخابات مجلس شورای اسلامی با وجود آنکه موفق به کسب آرای لازم برای ورود به مجلس نشد، ستاد خود را تعطیل نکرده بلکه با تغییر ماهیت آن از ستاد انتخاباتی به قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا برای خدمت به مردم پیشگام شد که در آن مجموعه جوانان انقلابی منطقه ۲ ارومیه به صورت فعال و مستمر در خط مقدم بوده و توفیق خدمت را داشت‌اند.

تولید و توزیع ۱۵ هزار ماسک بین مناطق محروم و کادر درمانی

حجت‌الاسلام مهدی شاهی‌زاده علیار در ارتباط با اقدامات انجام شده در این قرارگاه اظهار کرد: ستاد مردمی حجت الاسلام سید احمد قره باغی از زمان برپایی تا به امروز همچنان فعال بوده و هست که بعد از انتخابات نیز با همان جریان فکری و گروه فعال در ستاد با دستور ایشان برای مقابله با کرونا تجهیز شده و در چهار محور برای مبارزه با ویروس منحوس کرونا ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه ضد عفونی کردن معابر و محلات شهر ارومیه از اولین محورهای گروه‌های جهادی فاطمی بود، افزود: از ۲۵ اسفند سال ۹۸ بعد از شیوع ویروس کرونا تا به امروز حدود ۲۲ هزار لیتر مواد ضدعفونی در مناطق و معابر حاشیه شهر مورد استفاده قرار گرفته است و این گروه‌جهادی شبانه‌روز پای کار هستند و به‌منظور حفظ سلامتی شهروندان در کنار مردم حضور دارند؛ خود را سپر بلای آنان می‌کنند تا مردم همچنان مانند روزهای عادی به زندگی ادامه دهند.

این جهادگر فاطمی تصریح کرد: محور دوم این این قرارگاه، توزیع بسته‌های غذایی بین خانوارهای نیازمند و مناطق کم توسعه یافته است که تاکنون حدود ۸۷ بسته غذایی به ارزش بیش از ده میلیون بین این خانوارها توزیع شده است.

شاهی‌زاده عنوان کرد: راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک، گان بهداشتی و لباس‌های یک بار مصرف مورد نیاز در بیمارستان‌ها از دیگر محورهای این مجموعه بوده که ۳۰ نفر از بانوان جهادی به صورت شیفتی در این گارگاه‌مشغول به فعالیت هستند

وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد ماسک‌های تولیدی شده در این کارگاه‌ها بین نیازمندان و مناطق کم‌برخوردار توزیع شده است، افزود: ۳۰ در صد از این ماسک‌های تولید شده نیز در اختیار کادر درمانی، پرستاران و ارگان‌ها قرار گرفته است.

این جهادگر فاطمی به مجموع کمک‌های نقدی مردم برای راه‌اندازی این کارگاه تولیدی ماسک اشاره کرد و گفت: مجموع کمک‌های مردمی برای تولید ماسک در این کارگاه ۲۸۸ میلیون و ۳۱۵ هزار ریال می‌باشد که از این رقم هزینه کرد این کارگاه حدود ۲۲۲ میلیون و ۴۳ هزار ریال می‌باشد و امار باقی مانده کمک‌های مردمی در حساب تا ۶۵ میلیون و ۲۷۲ هزار ریال است که تاکنون حدود ۱۵ هزار ماسک تولید و در بین نیازمندان توزیع شده است.

این جهادگر انقلابی با بیان اینکه تمام اقدامات انجام شده در این ستاد به صورت خودجوش بوده و هیچگونه کمک توسط مسوولان نیز تاکنون دریافت نشده است و تمامی کمک‌ها از سوی خیرین، مردم و اعضای ستاد جمع‌آوری شده است خاطر نشان کرد: البته حمایت‌های حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی از این قرارگاه جای تقدیر و قدردانی دارد که دلگرمی  و پشتوانه بزرگی برای اعضا بوده است.

توزیع آب میوه طبیعی بین کادر درمانی و بیماران کرونا

حجت‌الاسلام شاهی‌زاده با اشاره به اینکه با همت خیران و جوانان فعال چندین نوبت میوه، آبمیوه و آب معدنی بین کادر درمانی و بیماران کرونایی توزیع شد، اظهار کرد: علاوه بر آن اقلام بهداشتی لباس ایزوله، گان، ملحفه، ماسک و دوخت و دوز سرآستین ‌ها توسط جهادگران فاطمی انجام و در اختیار کادر درمانی قرار گرفته است.

توزیع ۸۷ بسته غذایی بین سالمندان اقلیت‌های مذهبی آسایشگاه حضرت یوسف(ع) ارومیه

این جهادگر فاطمی اضافه کرد: همچنین گروه جهادگران فاطمی متشکل از طلاب و جوانان ارومیه ۸۷ بسته غذایی شامل میوه و شیرینی به همراه شاخه‌های گل و ۱۰۰ عدد ماسک را بین سالمندان اقلیت‌های مذهبی آسایشگاه حضرت یوسف(ع) این شهرستان توزیع کردند.

لازم به ذکر است که در نیمه شعبان سال جاری رهبر انقلاب در سخنرانی خود از یک نامزد انتخاباتی حزب‌اللهی نام بردند که ستادش را به قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا تبدیل کرده‌ که فرد مورد اشاره ایشان، حجت‌الاسالام سیداحمد غفاری قره‌باغی نامزد یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه ارومیه است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

برادران افغانستانی پای رکاب رهبر انقلاب

ادامه نگرانی‌ها از وضعیت اربعین در کرونا

کنترل کرونا بدون توسل به روش‌های قهری دستاوردی درخشان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha