یادداشت؛

مومنان به ولایت در چه زمینه ای ورود کنند؟

مومنان به ولایت در چه زمینه ای ورود کنند؟

سراج24، سیدیاسر جبرائیلی/ ایمان به ولایت فقیه، اگر محدود به قلب و زبان ماند و هیچ تعهدی برای انسان مومن معین نکرد، ایمان واقعی نیست. متعهد بودن به نائب امام مهدی(ع)، یعنی دنباله‌گیری از راه ولی فقیه و قبول مسئولیت به منزل رساندن بار ولی فقیه.در سخنرانی نیمه شعبان، حضرت آقا از اقداماتی تقدیر کردند که مومنان به ولایت، باید با تمام توان در این عرصه‌ها ورود کنند؛

1️⃣ اطعام نیازمندان(در محله‌ها، حول امام جماعت مسجد گرد آییم، کمک جمع آوری کنیم، گوسفند قربانی کنیم و نیازمندان را اطعام کنیم). حضرت آقا فرمودند این یک چیز "لازم و مهمی" است.

2️⃣ تولید ماسک در خانه‌هایی که امکان خیاطی وجود دارد و اهدای آن. همان گروه‌های شکل گرفته در مساجد، می‌توانند از داوطلبان خیاطی ثبت نام کنند، از محل کمک‌ها موارد اولیه تهیه کنند در اختیار خیاط‌ها بگذارند، ماسک‌ها را دریافت و توزیع کنند.

3️⃣ صحبت با مالکین برای صرف‌نظر از دریافت اجاره ملک(معتمدان محل، کسانی را که به سبب کرونا کسب و کارشان تعطیل شده، اما تعهد پرداخت اجاره دارند، شناسایی کنند و با صاحبان ملک برای صرف‌نظر از دریافت اجاره، تخفیف یا تعویق صحبت کنند)

4️⃣ تقویت و کمک به گروه‌هایی که مشغول ضدعفونی هستند.

یک پیشنهاد هم به دولت محترم دارم. حقوق‌بگیران دولت، قشری هستند که به دلیل کارمندی، درآمدشان آسیب ندیده است و سر ماه، حقوق‌شان را دریافت خواهند کرد. با محوریت خود آقای روحانی، یک خیریه بزرگ کارمندان دولت تشکیل شود. از کارمندان برای مشارکت در همیاری ملی ثبت نام شود که مبلغی اختیاری از حقوقشان را به صندوق خیریه واریز کنند تا صرف اطعام نیازمندان شود. از سامانه‌های تلفن همراه به راحتی می‌توان برای سازماندهی و ثبت نام این طرح بهره گرفت.

دولت می‌تواند محور رزمایش گسترده کمک به نیازمندان باشد که رهبر انقلاب فرمودند.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

بداهتِ ولایت

0 نظر

ارسال نظر

capcha