غایب واقعی ما هستیم!

غایب واقعی ما هستیم!

به گزارش سراج24، هجدهمین قسمت از برنامه گفتگومحور «انارستان» با موضوع «ظهور ولی‌عصر(عج)» چهارشنبه شب 20 فروردین سال 1399 روی آنتن این شبکه رفت.

مهمان این برنامه دکتر داود نودهی استاد دانشگاه و مجری برنامه سینا هوشمندی‌نژاد بود. نودهی گفت: ویروس کووید19 و بیماری کرونا تلنگری اساسی به همه ما زده است.

وی افزود: در شرایط فعلی که ظلم‌ها، فسادها، بی‌عدالتی‌ها، فقرها و تبعیض‌های موجود در جهان را ملموس‌تر مشاهده می‌کنیم و اضطرار ایجادشده وضعیتی روانی را برای همه انسان‌ها در جهان ایجاد کرده است، همگی مشتاق آمدن منجی‌ای هستند که آنها را نجات بدهد.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: در شب نیمه شعبان امیدی در قلب و جانمان ایجاد می‌شود که جهان همیشه این‌گونه نخواهد ماند و حرکت جهان به سمت خیر، صلح و عدالت است.

وی بیان کرد: منتظر ظهور امام زمان(عج) هیچ‌وقت ناامید نمی‌شود و هیچ‌گاه احساس نمی‌کند در بن‌بست قرار دارد. امید به ظهور امام زمان(عج) در ما شور، حرکت و سرزندگی ایجاد می‌کند و مانع دلزدگی و خستگی ما می‌شود. این امید به ما انگیزه برخاستن و تلاش کردن و برقرار کردن عدالت را در هر جایگاهی که هستیم می‌دهد.

 نودهی تأکید کرد: ویروس کرونا بخشی از عالم هستی است. آنچه که ما را گرفتار بیماری کرونا کرده این است که بشر این ویروس را از موضع خودش خارج کرده است. 

وی تصریح کرد: انسان منتظر در شرایط کنونی چنانچه در موضع خودش جایگاه و عدلش را بشناسد و عمل کند می‌تواند منشأ اثر باشد. پزشک و پرستاری که در موضع خودش تلاش و جانفشانی می‌کند یک منتظر ظهور امام زمان(عج) است.

این استاد دانشگاه در ادامه گفت: مدیری که بر اساس لیاقتش در جایگاه خودش دلسوزانه و مسئولانه فعالیت می‌کند در مسیر ظهور حرکت می‌کند.

وی تأکید کرد: باید خودمان را بررسی کنیم و ببینیم آیا در موضع انسانی و الهی خود قرار داریم.

نودهی خاطرنشان ساخت: شب نیمه شعبان تلنگری برای همه ماست که به خودمان برگردیم. منتظر ظهور امام زمان(عج) به خود رجوع می‌کند تا ضعف‌هایش را بشناسد و برطرف کند، نه اینکه بر اساس آنها حرکت و عمل کند. 

وی با اشاره به آیه دوم سوره «عصر» توضیح داد: کسانی از همه زیانکارترند که تمامی تلاششان برای دنیاست و خیال می‌کنند دارند درست عمل می‌کنند.

این استاد دانشگاه در ادامه تبیین کرد: ممکن است منِ نوعی خودم را شیعه و منتظر ظهور آقا امام زمان(عج) بدانم، ولی در عمل در مسیر دنیاطلبی حرکت کنم و آگاه نباشم که در خلاف مسیر حقیقت‌طلبی و عدالت‌طلبی گام برمی‌دارم.

وی در خصوص اهمیت برقراری رابطه قلبی با امام زمان(عج) اظهار کرد: ما معتقدیم امام زمان(عج) وجود دارد، زنده و حاضر است و ناظر به اعمال ماست.

نودهی تصریح کرد: گفته می‌شود امام زمان(عج) غایب است، در صورتی که غایب واقعی ما هستیم.

وی در پایان گفت: امیدوارم خداوند ما را انسان‌های حقیقت‌طلب، عدالت‌طلب و فضیلت‌طلب قرار بدهد و کمک کند نقاط ضعف و منفی درونمان را بشناسیم و مهلت بدهد تا قبل از اینکه عمرمان به پایان برسد آنها را اصلاح کنیم. امیدوارم همه مردم عزیزمان منتظران واقعی آقا امام زمان(عج) باشند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| جشن نیمه شعبان در اراک

فیلم| حضور کاروان شادی نیمه شعبان در مشهد

نماهنگ| زمان‌رجعت

0 نظر

ارسال نظر

capcha