آفریقایی-آمریکایی‌ها بیش از هر نژاد دیگر قربانی ویروس کرونا هستند

آفریقایی-آمریکایی‌ها بیش از هر نژاد دیگر قربانی ویروس کرونا هستند

به گزارش سراج24، امریکایی‌های سیاهپوست در مقایسه با سایر آمریکایی‌ها در برخی از شهرهای بزرگ، به طرز فزایندهای به دلیل کرونا می‌میرند، اما بیشتر مقامات ایالت‌ها پیگیر انتشار آمارهای نژادی در مورد قربانیان ویروس کرونا نیستند و این امر موجب نگرانی‌های مردمی در مورد دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی، آسیب پذیرترین جمعیت این کشور شده است.

با توجه به موارد ابتلا به ویروس کرونا و مرگ و میر ناشی از آن در شهرهایی که جمعیت قابل توجهی را سیاهپوستان تشکیل می‌دهند از جمله نیواورلئان، دیترویت و نیویورک، گروه های مدنی و برخی از قانون گذاران از مقامات بهداشتی فدرال خواسته‌اند آمارهای نژادی را منتشر کنند تا هر چه سریع‌تر به این موضوع رسیدگی شود.

تعداد معدودی از ایالت‌ها از جمله ایلینوی، لوئیزیانا، میشیگان، نیوجرسی و کارولینای شمالی این اطلاعات را منتشر کرده‌اند. داده های این ایالات نشان می‌دهد که سیاهپوستان در مقایسه با سفیدپوستان با درصد بسیار بالاتری در حال مرگ هستند.

هاردی دیویس، رئیس انجمن شهرداران آفریقایی-آمریکایی و شهردار آگوستا از ایالت جورجیا در این رابطه گفت: "این مسئله‌ مهمی برای ما است که مطرح می‌کنیم و زنگ خطر را به صدا در آورده‌ایم."

به گفته مقامات سازمان بهداشت ایالت لوئیزیانا؛ یکی از ایالتی که بیشترین صدمه را در آمریکا متحمل شده است؛ ۷۰ درصد از مرگ و میرها ناشی از ویروس کرونا متعلق به آمریکایی‌های سیاهپوست و تنها ۲۹ درصد سفیدپوست بودند است. از روز دوشنبه، در سرتاسر این ایالت ۱۴۸۶۷ مورد جدید به این بیماری مبتلا شده‌اند و ۵۱۲ کشته شده‌اند. این در حالی است که فقط ۳۲ درصد از جمعیت این ایالت را آفریقایی-آمریکایی‌ها تشکیل می‌دهند. 

دکتر آنتونی فاوچی عضو ارشد کارگروه ترامپ برای مقابله با کرونا و مدیر ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، در یک جلسه توجیهی در کاخ سفید گفت که آمریکایی‌های آفریقایی تبار به شدت متاثر از این بیماری شده‌اند و این یک "چالش فوق العاده" برای آمریکایی‌ها است. "نابرابری‌های بهداشتی موجود، شیوع این بیماری در جامعه آمریکایی‌های آفریقایی را وخیم‌تر کرده است."

فوچی در ادامه: "بنابراین ما بسیار نگران این موضوع هستیم. بسیار ناراحت کننده است. در حال حاضر هیچ کاری نمی‌توانیم انجام دهیم، جز این که مراقبت‌های پزشکی ممکن را برای جلوگیری از بغرنج شدن بیشتر اوضاع به آنها ارائه دهیم!"

واکنش خانم جوی لومنا رِید، مجری تلویزیون و خبرنگار شبکه MSNBC به گزارش خانم اِلیزابت توماس، خبرنگار شبکه ABC News در این رابطه:
الیزابت توماس: "[ایالت] لوئیزیانا به تازگی داده های ویروس کرونا را منتشر کرد که نشان می‌دهد آمریکایی‌های آفریقایی-آمریکایی ۷۰ درصد کل فوتی ها در [این] ایالت را تشکیل می‌دهند. آفریقایی-آمریکایی‌ها تقریباً ۳۲٪ از جمعیت را تشکیل می‌دهند."

جوی رِید: "۷۰ درصد!! ما در این کشور واقعا به گفتگویی عمیق در مورد رابطه بین نژاد، مراقبت‌های بهداشتی، دسترسی به بیمه و نتایج درمانی نیاز داریم."

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فصل جدیدی در مناسبات ایران با کشورهای آفریقایی در دولت سیزدهم آغاز شده است

اراده جدی ایران برای گسترش روابط با کشورهای آفریقایی

تحکیم روابط با کشورهای قاره آفریقا با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha