گفت‌وگو با فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی پیرامون اقدامات انجام شده در استان برای مقابله با کرونا ؛

تولید و توزیع اقلام بهداشتی،غذایی و ماسک،نقاهتگاه شهید باکری و غربالگری در قالب رزمایش دفاع بیولوژیک سپاه شهدا آذربایجان غربی

تولید و توزیع اقلام بهداشتی،غذایی و ماسک،نقاهتگاه شهید باکری و غربالگری در قالب رزمایش دفاع بیولوژیک سپاه شهدا آذربایجان غربی

به گزارش سراج24، حبیب شهسواری امروز در گفت‌گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه سپاه از روزهای نخست شیوع ویروس کرونا اقدامات بسیاری را برای مقابله به ویروس کرونا انجام داده است، اظهار کرد: اجرای رزمایش دفاع بیولوژیک از ششم فروردین تا به امروز مهمترین اقدامات سپاه بوده است.

وی افزود: همچنین سپاه بسته‌های معیشتی ۲۰۰ و ۵۰۰ هزار تومانی به تعداد ۴۰ هزار بسته تهیه و تدارک دیده که اول ماه رمضان در بین خانواده‌های آسیب‌دیده توزیع خواهد شد.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، با اشاره به توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان سطح استان اظهار کرد: علاوه بر آن سه هزار ماسک n۹۵ و ۲۷ هزار جفت دستکش بین گروه‌ها و اقشاری که به ماسک و دستکش نیاز داشتند توزیع شد.

وی با اشاره به راه‌اندازی نقاهتگاه ۲۰۰ تخت‌خوابی شهید باکری ارومیه بیان کرد: این نقاهتگاه یکی از مجهزترین مجموعه‌ها بوده که شامل اورژانس و اتاق عمل و آی سی یو بوده که در حال حاضر ۳۰ نفر در نقاهتگاه‌های استان بستری هستند.

شهسواری با اشاره به اینکه در سطح استان نیز نقاهتگاه‌هایی در کنار بیمارستان‌ها راه‌اندازی و تجهیز شده تصریح کرد: این نقاهتگاه‌ها بیش از یک هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی دارند که پس از راه‌اندازی زیر نظر علوم پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۷ درصد مردم استان غربالگری شده‌اند اظهار کرد: آذربایجان‌غربی از نظر انجام غربالگری بیماران کرونایی در کشور رتبه اول را دارد و نیروهای سپاهی با کمک علوم پزشکی انجام غربالگری مشارکت فعالی داشته است.

شهسواری تصریح کرد: ۱۴۷ گروه متشکل از ۷۳۵ نفر در سطح استان در حوزه‌های مختلف اقدام به غربالگری بیش از سه میلیون نفر در سطح استان کردند و همچنین در این مدت ۱۳ هزار و ۳۰۰ عدد بروشور برای آگاهی بخشی به جامعه بین مردم توزیع شد.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در طول ۹ روز میزان هفت میلیون لیتر برای ضدعفونی ۷۵۵ منطقه در سطح استفاده شده است، اذعان کرد: برای ضد عفونی این مناطق ۶ هزار و ۵۵۹ دستگاه اعم از تراکتور، ماشین‌های آتش‌نشانی و سایر دستگاه‌ها در عملیات ضدعفونی مورد استفاده قرار گرفته است.

شهسواری با اشاره به  تغییر کاربری کارگاه‌های خیاطی دوخت لباس‌های نظامی برای تولید ماسک عنوان کرد: نخستین کارگاه تولید ماسک راه‌اندازی شده در سطح استان در محل مجتمع شهید کاظمی ارومیه بود که روزانه ۱۰ هزار عدد ماسک تولید می‌کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

روحانی: اپیدمی کرونا طولانی خواهد بود

سازمان ملل: ۲۰ میلیون یمنی با گرسنگی و کرونا روبرو هستند

فعال یمنی: ایران به فضا رسید، اما عربستان هنوز به صنعا هم نرسیده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha