نیویورک برای دفن اجساد کرونا در پارک شهر آماده می‌شود

نیویورک برای دفن اجساد کرونا در پارک شهر آماده می‌شود

به گزارش سراج24، آقای مارک لوین، عضو شورای شهر ایالت نیویورک، با بیان اینکه روی سیستم پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی ایالت نیویورک فشار بسیار زیادی وارد شده و با کمبود منابع مواجه است در رشته تویئت‌هایی نوشت:

سردخانه اجساد شهر نیویورک با حجم عظیمی از مردگان که آن را با ۱۱ سپتامبر می‌شود مقایسه کرد مواجه است. همچنین سردخانه بیمارستان‌ و قبرستان‌ها با این وضعیت روبرو هستند.

ظرفیت سردخانه یک بیمارستان معمولی برای حدود ۱۵ جسد است. و همه آنها پُر هستند. ۸۰ تریلر یخچالدار به بیمارستان‌های اطراف شهر ارسال شده است. هر تریلر می‌تواند ۱۰۰ جسد را نگهداری کند. اینها نیز اکنون تقریبا پر هستند. برخی بیمارستان‌ها مجبور به اضافه کردن یک، ۲ یا حتی ۳  تریلر شده‌اند. قبرستان‌ها نیز از پس تعداد فوت شدگان بر نمی‌آیند و درخواست بسیاری را رد می‌کنند.

تعداد مرگ در بیمارستان‌های نیویورک بالا است. قبل از بحران کرونا روزانه حدود ۲۰ تا ۲۵ فوتی در منزل بود. اما اینک طی این بیماری همه گیر روزانه در نیویورک ۲۰۰ تا ۲۱۵ نفر جان خود را از دست می‌دهند.

در اوایل این بحران ما توانایی آن را داشتیم که از افرادی که در خانه‌هایشان جان می‌سپارند تست کرونا بگیریم اما آن روزها تمام شد. ما واقعا دیگر توانایی تست تشخیص کرونا برای آن حجم عظیمی که در خانه‌هایشان می‌میرند را نداریم.  

اینک فقط آن اندک افرادی که قبل از مرگ، تست کرونای آنها تایید شده، گواهی فوتشان به عنوان قربانیان ویروس کرونا ثبت می‌شود. این تقریبا به طور قطع به این معناست که تعداد کل قربانیان این بیماری همه گیر کمتر محاسبه می‌شود. و همچنین به تعداد قربانیان اضافه می‌شود. فریزرهای نگهداری اجساد در شهر منهتن و بروکلین به زودی پُر خواهند شد و بعد چه کار می‌توانیم انجام دهیم؟

به زودی مکان‌هایی را برای "نگهداری موقت" [اجساد] آغاز خواهند کرد. احتمالا پارک نیویورک یکی از این مکان‌ها برای دفن اجساد استفاده خواهد شد. (بله درست خواندید) گودال‌هایی برای ۱۰ تابوت در یک ردیف حفر خواهد شد. این برای مردم نیویورک سخت و ناگوار خواهد بود.

این اقدام برای جلوگیری از دیدن تصاویری مانند ایتالیا، جایی که ارتش مجبور به جمع‌آوری اجساد از کلیساها و خیابان‌ها شد، است. برای جلوگیری از فاجعه، ما به کمک بیشتری نیاز داریم.

درحالیکه که ایالت نیویورک همچنان برای کمک از کشور درخواست کمک می‌کند، ما نباید فقط درخواست پزشک و پرستار و متخصصین تنفسی کنیم. ما همچنین به دست‌اندرکاران امور خاکسپاری احتیاج داریم. صحبت کردن در مورد این دشوار است و شاید درخواست سختی باشد. اما چاره ای نداریم.

در این بحران چیزی از نجات جان انسان‌ها مهمتر نیست. اما ما باید با این واقعیت وحشتناک مواجه بشویم که به منابع بیشتری [حتی] برای مدیریت مردگان خود نیاز داریم. وگرنه درد و رنج این بحران تقریباً فراتر از درک ما خواهد بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

گزارش روزنامه جام جم مورخ ۱۱/۰۳/۹۹ از جنایت‌های غرب در آفریقا با عنوان "آفریقا آزمایشگاه غرب وحشی نیست"

نژادپرستی از شاخص‌های اصلی تمدن امریکاست

حمله یک کامیون به معترضین آمریکایی

0 نظر

ارسال نظر

capcha