نماینده مردم تهران:

معیشت معلمان قربانی سیاستگذاری‌ها اشتباه شده است

معیشت معلمان قربانی سیاستگذاری‌ها اشتباه شده است

به گزارش سراج24، سهیلا جلودارزاده، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، درباره وضعیت حقوق معلمان اظهار کرد: معلمان حق دارند که از وضعیت حقوق و دستمزد خود ناراضی باشند؛ زیرا مطالبات آنها آن طور که باید اجرا می‌شد، مورد اجرا قرار نگرفت و حتی حقوق آنها براساس طرح رتبه‌بندی و فصل 10 قانون خدمات کشوری به طور چشمگیر و راضی‌کننده افزایش نیافت.

وی افزود: متأسفانه معلمان چوب تصمیمات اشتباه و سیاستگذاری‌های غلط را می‌خورند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت از بودجه کافی برای تأمین مالی آموزش و پرورش برخوردار نیست، گفت: حتی تکلیف بسیاری از معلمان حق التدریس مشخص نیست که همه آنها سالهاست در انتظار تعیین تکلیف وضعیت خود هستند.

جلودارزاده در همین رابطه ادامه داد: مجلس دهم تلاش بسیاری برای ارتقای وضعیت معیشتی و زندگی فرهنگیان زحمتکش انجام داد، اما بسیاری از این تلاش‌ها به دلیل مشکلات بودجه‌ای از سوی دولت اجرا نشد.

وی پیشنهاد کرد: دولت اگر بتواند از نهادهایی که مالیات پرداخت نمی‌کند، مالیات بستاند یا از طریق صرفه‌جویی و یا از طریق استفاده از منابع صندوق ذخیره فرهنگیان تا حدودی خواهد توانست، معیشت فرهنگیان را ارتقاء بخشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت معشیت معلمان خیلی مساعد نیست، گفت: اگر این وضعیت ادامه پیدا کند، زندگی فرهنگیان نگران‌کننده خواهد بود.

جلودارزاده خاطرنشان کرد: زمان زیادی از عمر مجلس دهم باقی نمانده و بعید می‌دانم در این مدت مجلس دهم بتواند، گشایشی در مشکلات معیشتی فرهنگیان ایجاد کند ولی دو طرح دوفوریتی در این خصوص  وجود دارد که از سه‌شنبه که مجلس آغاز به کار خواهد کرد، به آنها رسیدگی خواهیم کرد، ولی احتمال اینکه این دو طرح در مجلس دهم به نتیجه برسد بسیار کم و باید منتظر ماند و دید مجلس یازدهم قرار است چه تدبیری برای وضعیت معیشتی فرهنگیان اتخاذ کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رفتار آمریکا در دادن واکسن رایگان با توجه به خصومت ۴۰ ساله شک برانگیز است

مسیر اشتباه دولت در اجرای«برجام»

افتتاح نمایشگاه «مردان خدا» در مجلس با حضور وزیر دفاع

0 نظر

ارسال نظر

capcha