نماینده تربت حیدریه:

اقتصاد کشور تا 2 ماه بعد از کرونا در رکود به سر خواهد برد/ بخش خدمات 50 درصد آسیب دیده است

اقتصاد کشور تا 2 ماه بعد از کرونا در رکود به سر خواهد برد/ بخش خدمات 50 درصد آسیب دیده است

به گزارش سراج24، سعید باستانی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا، اقتصاد کشور وارد یک دوره رکود شده است و این رکود تا پایان دوره کرونا ادامه خواهد داشت و بعد از آن وارد رشد اقتصادی خواهیم شد.

وی با بیان اینکه ادامه شرایط اقتصادی فعلی به تاب‌آوری اقتصادی بستگی دارد، گفت: باید دید که تا کجا می‌توان این شرایط را ادامه داد و یا اصناف تا چه زمانی می‌توانند کسب و کار خود را تعطیل نگاه دارند، ولی اگر تاب‌آوری اقتصادی پایین باشد، قطعاً اصناف دیگر نمی‌توانند بیش از این ادامه دهند و در آن زمان است که تازه وارد دوره جدیدی از بحران خواهیم شد.

نماینده تربت حیدریه بیان کرد: برای اینکه تاب‌آوری اقتصادی اصناف افزایش یابد، دولت حتماً باید بسته‌های حمایتی و اقتصادی را در نظر گیرد که اصناف تا پایان دوره کرونا با دولت همراهی و همکاری کنند؛ یعنی آینده همکاری اصناف با طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به همین بسته اقتصادی دولت بستگی دارد و اگر این بسته مناسب و راضی‌کننده نباشد، همان صنایع واحدهای پرریسک دیگر نمی‌توانند ادامه دهند و فعالیت خود را از سر خواهند گرفت و همین از سر گرفتن فعالیت‌های اقتصادی تهدیدی برای امنیت سلامت و بهداشت جامعه محسوب می‌شود.

باستانی با اشاره به ادامه رکود اقتصادی تا دو ماه بعد از مهار کرونا گفت: حداقل تا خرداد درگیر مسئله کرونا هستیم و اگر هم این ویروس مهار شود تا دو ماه بعد از آن هم رکود اقتصادی در کشور وجود خواهد داشت.

وی بیان کرد: برآورد ما این است که بخش خدمات 50 درصد، حوزه صنایع و معادن 25 درصد و بخش کشاورزی 10 درصد از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند؛ لذا دولت باید برای احیای دوباره هرکدام از این بخش‌ها، بسته‌های اقتصادی متناسب با وضعیت آنها ارائه دهد تا دوباره این بخش‌های اقتصادی به نقطه بازگشت رشد اقتصاد بازگردند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پیام تسلیت قالیباف درپی درگذشت امام جمعه سابق کرمان

شورای نگهبان طرح طرح تامین کالاهای اساسی مجلس را تایید کرد

از طرح شفافیت آرا در مجلس چه خبر؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha