منتخب مردم تهران:

«جهش تولید» با استفاده از ظرفیت جوانان محقق می‌شود

«جهش تولید» با استفاده از ظرفیت جوانان محقق می‌شود

به گزارش سراج24، زهره الهیان در خصوص نقش جوانان در تحقق شعار سال و ایجاد جهش در تولید اظهار داشت: شعار سال با تدبیر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) انتخاب شده است که برای تحقق این شعار استفاده از ظرفیت جوانان از مقدمات و ضروریات بوده؛ به این معنا که امروز با خیل عظیم جوانان با انگیزه و فارغ التحصیل و متخصص در رشته های مختلف دانشگاهی مواجه هستیم که این ظرفیت عظیم خواهد توانست در مسیر تولید گام موثری بردارد.

وی در ادامه افزود: به واسطه جمعیت جوان کشور که یک فرصت بی بدیل برای کشور در شرایط تحریم است، می توانیم جهش تولید را با حمایت های مجلس، دولت و سایر دستگاه‌های کشور محقق کنیم.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم همچنین گفت: امروز این جمعیت جوان و با انگیزه که در رشته های مختلف از دانشگاه های کشور فارغ التحصیل شده اند، این انگیزه را دارند که در حوزه های مختلف که نیازهای اساسی کشور را شامل می‌شود، به کارآفرینی پرداخته، استارت‌اپ ها را راه اندازی کرده و شرکت های دانش بنیان با ظرفیت همین جوانان نخبه شکل بگیرد.

الهیان با تأکید بر اینکه آنچه که وظیفه مسئولان اعم از مجلس و دولت در این خصوص به شمار می رود اصلاح مقررات، آئین نامه ها و قوانین دست و پاگیر است یادآوری کرد: مسئولان باید قوانین دست و پا گیر را از جلوی پای جوانان کشور برداشته و در عوض قوانین حمایتی از این قشر را در مجلس به تصویب برسانند که این ظرفیت عظیم جوانان صاحب اندیشه بتواند چرخ تولید را چرخانده و شعار جهش تولید را در عمل محقق کند.

وی در ادامه همچنین گفت: یکی از اولویت‌های مجلس آینده تصویب قوانین حمایتی و برداشتن موانع از پیش پای جوانان کشور است که امیدواریم با این اصلاحات بتوانیم گام موثری در تحقق شعار سال توسط جوانان با انگیزه برداشته باشیم.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اعتماد به جوانان در کشور ما وجود دارد یا خیر همچنین بیان کرد: بعد از بیانیه گام دوم و تأکید رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) بر استفاده از ظرفیت جوانان شاهد بودیم که مسئولان رویکرد جدیدی را بر مبنای جوانگرایی در دستور کار خود قرار دادند؛ چرا که در حقیقت مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب جوانان هستند.

الهیان با بیان اینکه طبق بیانیه گام دوم انقلاب جوانان امید آینده کشور هستند همچنین عنوان کرد: پیشرفت کشور در گرو کار، تلاش و فعالیت همین جوانان است؛ در همین راستا حرکت هایی برای حمایت از جوانان شکل گرفت اما این حرکت‌ها کافی نیستند و باید توجه بیشتری به ظرفیت جوان در کشور بشود.

وی در ادامه افزود: اگر بنا باشد جهش تولید محقق شود، یک رکن اصلی تحقق این شعار جوانان است؛ سپردن مدیریت های میانی به جوانان برای کسب تجربه بیشتر و آماده ساختن آنها برای پذیرفتن مسئولیت‌ها یکی از راهکارهایی است که باعث می شود تجربیات از نسل گذشته به نسل فعلی که جوانان هستند منتقل شود.

منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید به تدریج بر اساس شایسته سالاری و با رویکرد جوانگرایی مسئولیت ها به ویژه مسئولیت های اجرایی به جمعیت جوانان با ظرفیت و با انگیزه در کشور سپرده شود؛ چرا که همواره جوانان انگیزه بسیار بالا و نشاط زیادی در مسیر پیشرفت کشور از خود نشان داده اند و این تجربه را در دوران دفاع مقدس داشته ایم.

الهیان در ادامه افزود: در سال های جنگ تحمیلی و دفاع مقدس جوانان توانستند این جنگ را اداره و مدیریت کنند و حتی در بسیاری موارد فرماندهی با جوانان بود که موفقیت های بی نظیری را همین جوانان برای کشور رقم زدند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

درخواست دانشجویان برای بازدید از هپکو جرقه خوبی برای بازدیدهای استانی اعضای کمیسیون‌ صنایع است

نماینده ای که با لباس کارگری در جلسات مجلس حاضر می‌شود

بررسی وضعیت انرژی و امنیت کشور با حضور زنگنه، علوی و سرلشکر باقری

0 نظر

ارسال نظر

capcha