مدیر هیأت یامهدی واوان اسلام شهر:

خادمان هیأت، خادمان مردم هستند

خادمان هیأت، خادمان مردم هستند

به گزارش سراج24، به نقل از جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین موسوی امشب در برنامه تلویزیونی روایت هیأت که از شبکه افق سیما پخش شد، با اشاره به اینکه اعتقاد ما بر این است که هیأت‌های فرامراسمی در تراز هیأت‌های انقلاب اسلامی هستند، اظهار کرد: اگرچه وظیفه هیأت‌ها در مرحله نخست روشن کردن آتش مراسمات اهل بیت(ع) است ولی افرادی که در این مراسم‌ها شرکت می‌کنند باید روحیه هیأتی را در طول زندگی داشته باشند.

وی با بیان اینکه هیأت را دانشگاه تربیت معارف اهل بیت(ع) می‌دانیم، عنوان کرد: کارهای بزرگ در سایه کارهای جمعی و تشکیلاتی اتفاق می‌افتد و اینکه امروز از هیأت یا مهدی به عنوان یک هیأت موفق در عرصه فعالیت‌های جهادی شناخته می‌شود حاصل تلاش‌های افراد مختلفی که در این هیأت وجود دارند است.

مدیر هیأت یامهدی واوان اسلام شهر با اشاره به اینکه ما از سال 90 در عرصه اقتصاد مقاومتی فعالیت داشته‌ایم، مطرح کرد: نخستین اقدام ما در این عرصه زدن تابلویی در ماه مبارک رمضان در ورودی هیأت مبنی بر اینکه در این هیأت تنها چای ایرانی استفاده می‌شود بود.

وی با بیان اینکه این چای‌ها به صورت تنی خریداری شده و با روضه اباعبدالله(ع) متبرک می‌شوند، خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌ها و مصوبات هیأت ما اقداماتی عملیاتی متناسب با نام‌گذاری هر سال است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به راه‌اندازی خانه مهر، تصریح کرد: این مجموعه سال گذشته راه‌اندازی شده و 10 نوع از اجناسی که ایرانی آن در دسترس نیست را در اختیار مردم قرار داده‌ایم.

وی با بیان اینکه امیدواریم شبکه فروشگاه خانه مهر هیأتی ایران شکل بگیرد، یادآور شد: تمام هیأت‌ها باید در این عرصه ورود پیدا کنند تا بتوانیم در سال جهش تولید نیز اقدام مناسبی در این حوزه داشته باشیم.

مدیر هیأت یامهدی واوان اسلام شهر با اشاره به اینکه امسال در دهه نخست ماه محرم به عنوان پیش سخنران از کارآفرینان برتر استفاده کردیم، بیان کرد: در سال 98 که سال رونق تولید بود به صورت تعاونی یک واحد تولیدی پرورش بوقلمون و مرغ بومی و محلی را راه‌اندازی کردیم که به صورت سهامی توسط خود هیأتی‌ها تشکیل شد.

وی با بیان اینکه تا همین امروز نیز در شهرستان سیل زده آق قلا فعالیت داریم، ابراز کرد: بدنبال احداث یک واحد مرغداری با مساحت بیش از 400 متر در این منطقه هستیم که اگر موضوع شیوع ویروس کرونا در کشور نبود امروز شاهد پایان عملیات راه اندازی این مجموعه بودیم.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به اینکه در زلزله کرمانشاه نیز هیأت یامهدی 5 ماه حضور مستمر داشت، اظهار داشت: باتوجه به اینکه 10 سال است نامگذاری هر سال بر اساس موضوعات اقتصادی است در تمامی اقدامات خود به این موضوع نیز اشاره داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه ما هیأت را پایگاهی برای تمام امور خیر می‌دانیم، مطرح کرد: باشگاه شهید ابراهیم هادی را در این هیأت راه‌اندازی کردیم چراکه زمانی که جامعه نیازمند فعالیت‌های ورزشی جوانان است هیأت باید این دغدغه را نیز داشته باشد.

مدیر هیأت یامهدی واوان اسلام شهر با اشاره به اینکه در عرصه فرهنگ نیز ورود پیدا کرده‌ایم، عنوان کرد: باتوجه به اینکه متاسفانه چندسالی است موضوع خانواده در کشور آسیب دیده است یک کتابی را با این موضوع تدوین کردیم و در سطح کشور چاپ و توزیع کرده و مسابقات کتاب‌خوانی را نیز برگزار کردیم.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی نیز به مردم اعلام کردیم که در خانه‌ها بمانید و هر وسیله‌ای که نیاز داشتید را با ما در ارتباط باشید تا برای شما تهیه کنیم، چراکه خادمان هیأت، خادمان مردم هستند.  

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha