استاد حوزه و دانشگاه:

مردم باید حاکمیت را در بهبود بخشیدن شرایط کمک کنند

مردم باید حاکمیت را در بهبود بخشیدن شرایط کمک کنند

به گزارش سراج24، به نقل از جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا مهدوی ارفع امشب در برنامه تلویزیونی روایت هیأت با اشاره به اینکه سعادت برای مردم در گرو شکل گیری درست روابط حاکمین و مردم است، اظهار کرد: امیرالمومنین(ع) در خطبه 216 به این موضوع اشاره کرده‌اند.

وی با بیان اینکه حضرت امیر ما را به این موضوع سفارش کرده است، عنوان کرد: دستگاه‌ حاکمیت به تنهایی نمی‌تواند تمام امور را ساماندهی کند و برای رسیدن به تمامی اهداف نیازمند کمک مردم است که آن نیز نیازمند ادای حق حاکمیت و مردم در مقابل یکدیگر است.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه در ماجرای کرونا نیز شیعیان دو تکلیف پیدا کردند، مطرح کرد: تکلیف نخست اطلاع رساندن و ابلاغ این وظیفه به تمام مردم است و وظیفه دوم نیز تعاون و وحدت است.

وی با بیان اینکه نهج البلاغه تکلیف هیأتی‌ها را نیز برای این شرایط مشخص کرده است، خاطرنشان کرد: افرادی که تمام وجود خود را وقف این امر که جامعه با حاکمیت یک دست شود گروه نصرت نام دارند و در کشور ما نیز هیأتی‌ها و افرادی که جهادی عمل می‌کنند از مدعیان این گروه هستند.

حجت الاسلام مهدوی ارفع با اشاره به اینکه مدعیان این عرصه باید در میدان عمل خود را اثبات کنند، تصریح کرد: هیأتی‌ها و مردم شریف ایران با اینکه امام خود را ندیدند بسیار بهتر از برخی از مردمی که در زمان اهل بیت(ع) زندگی می‌کردند در این شرایط خود را نشان دادند.

وی با بیان اینکه در خطبه 25 نهج البلاغه امیرالمومنین(ع) نسبت به موضوع وحدت اشاره کرده است، ابراز کرد: امروز معلمان و کارگران و بسیجیان تمام کار و زندگی خود را تعطیل کرده و بدون هیچ چشم داشتی دنبال خدمت رسانی و یاری رساندن به مردم هستند درحالی که هیچ خبری از هیچکدام از سلبریتی‌ها در شرایط فعلی وجود ندارد.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه باید به کمک دستگاه حاکمیت باشیم تا شرایط را بهبود بخشیم، بیان کرد: در شرایط سیل در گلستان و شیراز و همچنین زلزله‌ کرمانشاه و دیگر موارد این مردم جهادی بودند که وارد صحنه شدند و شرایط را بهبود بخشیدند.

وی ادامه داد: هیأتی‌ها در این شرایط وظیفه سنگین‌تری دارند چراکه در مرحله نخست مردم نگاه ویژه‌تری به این افراد دارند و از آن‌ها توقع دارند و در درجه بعدی اینکه خدمت رسانی به مردم جزو اعتقادات و ارزش‌های هیأتی‌ها است.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تاکید رئیس جمهور بر امدادرسانی سریع به سیل‌زدگان جنوب

حوزه علمیه ورود به اقتصاد را وظیفه خود می‌داند/تدوین برنامه ۵ساله

نیازمند دفاع جامع در جنگ ترکیبی دشمن هستیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha