مسئول قرارگاه مدافعان سلامت شهر تهران خبر داد:

پیگیری مشکلات مردم در کرونا توسط مدافعان سلامت در محلات/ فعالیت شبانه روزی مدافعان سلامت در قرارگاه جهادی خاتم الاوصیاء

پیگیری مشکلات مردم در کرونا توسط مدافعان سلامت در محلات/ فعالیت شبانه روزی مدافعان سلامت در قرارگاه جهادی خاتم الاوصیاء

به گزارش سراج24، برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا تنها فعالیت وزارت بهداشت و درمان ، ارتش، سپاه و بسیج کفایت نمی‌کند زیرا با وجود توسعه جغرافیایی فعالیت های این نهادها ، زمینه انتشار و شیوع این ویروس بقدری فراگیر است که باید تمام محلات در تهران و استان های دیگر نیز وارد عمل شوند بر همین اساس بنیاد خاتم الاوصیاء با فعالیت ۲۰۰ رابط محلات با عنوان مدافعان سلامت در ۲۰۰ محله شهر تهران خدماتی مانند: ضد عفونی کردن عابر بانک ها، پمپ بنزین ها، مساجد، سرکشی به خانواده شهدا، سرپرستان خانوار و خانواده های مبتلا به کرونا، توزیع مواد ضدعفونی کننده را ارایه می کند برهمین اساس گفتگویی با حجت الاسلام حمیدرضا دانایی دبیر جبهه فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی تهران ( بنیاد خاتم الاوصیاء ) مسئول قرارگاه مدافعان سلامت شهر تهران به شرح زیر ارایه می شود.

روحانیون چه خدماتی را برای مبارزه با بیماری کرونا  در قرارگاه مدافعان سلامت شهر تهران ارایه می دهند؟

روحانیون در بیمارستان ها برای کمک به کادر درمان و خدمات  مختلفی را ارایه می کنند همچنین تعدای از روحانیون در بهشت زهرا (س) در مورد مراسم تدفین  و برگزاری نماز میت برای جان باختگان ارایه خدمات می دهند.

 چه نهادی هایی در قرارگاه مردمی مدافعان سلامت  همکاری  می کنند ؟

 قرارگاه جهادی امام رضا( ع) ، قرارگاه امام رضایی ها، بنیاد کرامت رضوی که کار خادمان یاران آستانه قدس رضوی را دنبال می کنند در این قرارگاه  همکاری می کنند همچنین کانون های فرهنگی و هنری مساجد، حوزه های علمیه خواهران و برادران تهران ، بسیج اساتید و طلاب حوزه علمیه تهران، اتحادیه انجمن های دانش آموزی همگی در این قرارگاه مشغول فعالیت و ارایه خدمات در مبارزه با این بیماری هستند و ظرفیت خوبی از نهادهای مردمی و حاکمیتی دست به دست یکدیگر دادند تا اتفاق خوبی که دغدغه مقام معظم رهبری بود محقق شود.

آیا در حوزه دارو و درمان خدماتی در قرارگاه مدافعان سلامت ارایه می شود ؟

موضوع تخصصی دارو و درمان برعهده وزارت بهداشت و درمان است اما در اداره و ارایه خدمات به بیماران و ایجاد نشاط در فضای بیمارستان مدافعان سلامت این قرارگاه تلاش می کنند تا روحیه بیماران را حفظ کنند.

 عده ای از افراد که متاسفانه عزیزانی را از دست دادند با گریه و آه و افسوس در بیمارستان موجب تکدر خاطر و افسردگی سایر بیماران می شوند و مدافعان سلامت تلاش می کنند تا به نوعی موجبات تصلی خاطر بازماندگان و همچنین حفظ روحیه بیماران را فراهم کنند و هدایایی و تبرکاتی را از استانه قدس رضوی در بیمارستان توزیع می کنند تا فضای فرهنگی مناسبی در بیمارستان ایجاد شود.

چند نفر در قرارگاه مدافعان سلامت فعالیت می کنند؟

در حال حاضر در قرارگاه مرکزی مدافعان سلامت این قرارگاه قریب به ۷۵ نفر برادر و خواهر مشغول فعالیت و ارایه خدمات در مبارزه با بیماری کرونا هستند، این قرارگاه گزارش های اخرین اطلاعات محلات را از طریق رابطان مناطق در محلات کسب می کند و حتی مناطق آلوده  از طریق دیتایی که وزارت ارتباطات در اختیار ما قرار داده است مشخص می شود.

به طور مشخص قریب به ۷۵ نفر در این قرارگاه به صورت شبانه روزی مشغول فعالیت و ارایه خدمات هستند. و گاهی در هر یک مناطق تهران ۲۰۰ نفر به صورت شبانه روزی مشغول فعالیت هستند و امیدواریم بزودی ضابطین ۳۵۴ محله تهران تعیین و به چرخه فعالیت سایر ضابطین در محلات در مبارزه با بیماری کرونا افزوده شوند.

چه واحدها یا بخش هایی در قرارگاه مدافعان سلامت فعال هستند ؟

در  این قرارگاه اتاق های رسانه، فرهنگ، بهداشت ، مباحث رسانه و فرهنگی دنبال می شود و توصیه های وزارت بهداشت از طریق این اتاق ها به ضابطین سلامت در محلات منتقل می شود.
همچنین در اتاق تحلیل و‌ محتوا نیز اطلاعات و اخبار دنیا مورد بررسی و بازبینی قرار می گیرد تا راهبرد های بعدی در مبارزه با این بیماری مشخص شود.

آیا پل ارتباطی برای انتقال مشکلات مردم در این قرارگاه پیش بینی شده است ؟

بله در محلات شماره تماس مسئولان و ضابطین محلات و شبکه های مجازی مدافعان سلامت در اختیار مردم قرار دارد که این شبکه ها در ، ایتا ، تلگرام و اینستاگرام در اختیار هموطنان است تا افراد مشکلات خود را از این طریق حل کنند.

@modafean_salaamat
تلفن: ۳۵۰۲۴۰۰۰- ۰۲۱

آیا در استانهای دیگر کشور نیز قرارگاه مدافعان سلامت تشکیل شده است؟

بنیاد خاتم الاوصیاء در سراسر کشور دارای جبهه فرهنگی اجتماعی است و همین الگو در استانهای سراسر کشور دنبال می شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

خروش مردم غرب تهران با اجتماع 276 «سلام فرمانده»

دیدار رئیس سازمان بازرسی کل کشور با زاکانی

دهه نودی ها دوباره در تهران «سلام فرمانده» را می خوانند +ویدئو

0 نظر

ارسال نظر

capcha