هر خانه یک پرستار/ مراقبت از خانم های باردار در مقابل کرونا 

هر خانه یک پرستار/ مراقبت از خانم های باردار در مقابل کرونا 

به گزارش سراج24، با افزایش آمار مبتلایان به کرونا در کشور حساسیت ها در مورد افراد و گروه‌های پر خطر بالاتر رفته و مراقبت از جان و سلامت اقشار آسیب پذیر جامعه اهمیت به مراتب بیشتری پیدا کرده است، بنابراین این افراد و اطرافیان آنها با دقت و وسواس بیشتری اصول بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه از شیوع کرونا را آموزش دیده و به سایرین نیز انتقال دهند.

زنان باردار دارای تغییرات ایمنی و فیزیولوژیکی هستند که آنها را در مقابل عفونت های تنفسی حساس تر می کند و در مقایسه با سایرین بیشتر درمعرض خطر ابتلابه بیماری های حاد قرار می دهد.

خطر دیگری که مادران نوزاد را تهدید می کند تب بالا در سه ماهه اول بارداری به عنوان یکی از علائم کروناست که خطر بروز نقص های مادرزادی در زمان تولد را افزایش می دهد مادران باردار برای سنجش میزان وزن و فشار خون به پزشک مراجعه می کنند اما در شرایط کنونی تا حد امکان مراجعه به مراکز درمانی را به حداقل برسانند. 

در خانه ماندن زنان باردار به معنای استراحت مطلق آنها نیست زیرا احتمال لخته شدن خون در مادران باردار بیشتر از سایرین است و باید تحرک کافی را در منزل داشته باشند.

مراقبت از سلامت روانی خانم های باردار نیز اهمیت فوق العاده ای دارد و خانم های باردار در شرایط بحرانی کرونا تا حد امکان از قرارگرفتن در معرض پیام های استرس زا و پر تنش خودداری کند.

خوشبختانه بررسی تعداد محدودی از نوزادانی که تست کرونای مادران آنها مثبت بوده نشان می دهد که هیچ‌ کدام مبتلا به کرونا نشدند اما مادران مبتلا به کرونا بهتر است اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا به نوزاد خود مانند شستشوی دست با آب و صابون قبل از لمس نوزاد و یا استفاده از ماسک و دستکش هنگام شیردهی را رعایت کنند.

اخبار مرتبط

تجلیل و قدردانی علما و مراجع از مدافعان ‌سلامت/ مردم در واکسیناسیون مشارکت کنند

فرمانده قرارگاه غدیر ‌سپاه: با همه ظرفیت برای کمک به مدافعان سلامت وارد میدان مقابله با کرونا شده‌ایم/‌ آماده حضور در استان‌ها‌ هستیم

ایستگاه مترو بیمارستان امام خمینی به مدافعان سلامت تغییر نام داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha