هرخانه یک پرستار/ ضدعفونی اصولی محیط خانه

هرخانه یک پرستار/ ضدعفونی اصولی محیط خانه

به گزارش سراج24، درهمان ابتدای ورود ویروس کرونا به کشور وزارت بهداشت دستورالعمل های جامعی بر اساس اصول مراقبت و پیشگیری سازمان بهداشت جهانی تدوین و در اختیار عموم مردم قرار داد‌.

یکی از این اصول اولیه بهداشتی شستشوی مکرر دست ها با آب و صابون یا مایع دستشویی و ضدعفونی محیط خانه پس از ورود به منزل است، نکات ساده ای که با رعایت آن  تا حد زیادی می توان از ابتلا به ویروس کرونا پیشگیری کرد.

یکی از کارآمد ترین راهکارهای مقابله با ویروس کرونا ضدعفونی کردن دقیق و اصولی تمام سطوحی است که ممکن است با آن در تماس باشید، در صورتی که مجبور هستید ازخانه خارج شوید پس از بازگشت بلافاصله وسایل را ضدعفونی کنید و‌پس از خرید، بسته های مواد غذایی را با یک دستمال آغشته به مواد ضدعفونی  کننده تمیز و سپس آن ها را در آشپزخانه و کابینت قراردهید.

آشپزخانه یکی از مکان هایی است که احتمال دارد ویروس کرونا در آن گسترش یابد هر سطحی که در حین پخت غذا لمس می شود می تواند ویروس را منتقل کند بنابراین یک فنجان وایتکس را با ۵ فنجان آب پر کرده و محلول را روی سطوح آشپزخانه مانند دستگیره یخچال اسپری کرده و با یک دستمال تمیز فقط به صورت رفت روی سطوح بکشید.

به هیچ عنوان رطوبت حاصل از محلول ضدعفونی کننده را با دستمال خشک نکنید و اجازه دهید خود به خود خشک شود، دقت کنید محلول با آب سرد درست شود نه آب گرم زیرا آب گرم خاصیت ضدعفونی محلول را از بین می برد.

در پایان قانون ۲۰_۲۰ را فراموش نکرده و سعی کنید ۲۰ بار در روز به مدت ۲۰ ثانیه دست های خود را با آب و صابون یا مایع دستشویی شستشو دهید، دقت کنید با توجه به مشکل کمبود آب نیازی نیست تمام این ۲۰ ثانیه شیر آب باز بماند.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

تجلیل از مدافعان سلامت در بیمارستان شهدای هفتم تیر

توزیع ۴۰۰۰۰ لیتر محلول ضدعفونی‌کننده توسط گروه‌های جهادی کوهدشت

۱۰۰ هزار ماسک و ماده ضدعفونی کننده در بین هیئات مذهبی ورامین و قرچک توزیع شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha