علی کمال‌آبادی:

مسئولین به تامین قطعات برای تولید تب‌سنج بومی توجه کنند/ گندزدایی از معابر و اماکن عمومی به صورت شبانه‌روزی در حال انجام است

مسئولین به تامین قطعات برای تولید تب‌سنج بومی توجه کنند/ گندزدایی از معابر و اماکن عمومی به صورت شبانه‌روزی در حال انجام است

علی کمال‌آبادی رابط مدافعان سلامت منطقه 4 تهران در گفت‌وگو با سراج24 در خصوص اقدامات انجام شده در این منطقه گفت: ما برای شروع فعالیت‌هایمان ابتدا یک کارگروه تعیین کردیم تا بتوانیم ظرفیت‌های منطقه 4 را شناسایی کنیم. در 20 محله‌ی منطقه تقریبا همه‌ی ظرفیت‌ها فعال بود و نکته مهم این بود که بتوانیم این ظرفیت‌ها را با هم مرتبط کنیم. هر محله یک شاخصه‌ای داشت. به عنوان مثال یک مسجد در یک محله نیروهای انسانی بیشتری داشت که ما باید با توجه به شاخصه‌های هر مسجد و محله آن را با نقطه مقابل خود مرتبط می‌کردیم.

وی افزود: گام دیگر شناسایی ظرفیت‌های تولید در محله‌ها بود که ما نیاز به تولید اقلام خاصی از کالاهای بهداشتی از جمله ماسک داشتیم. در این خصوص دو ظرفیت تولید کارگاهی و تولید خانگی را فعال کردیم تا نیازهای مختلف بهداشتی را تامین کنیم.

رابط مدافعان سلامت منطقه 4 تهران بیان کرد: موضوع بعدی که مورد توجه قرار گرفت این بود که افراد آسیب‌پذیر مورد حمایت قرار بگیرند و باتوجه شرایط سخت اقتصادی در پایان سال و مشکل کرونا که به آن دامن زده بود این افراد مورد حمایت مالی و خدماتی قرار بگیرند.

وی ادامه داد: شناسایی بیمارستان‌های منطقه 4 محور بعدی فعالیت ما بود که مهم‌ترین بیمارستان این منطقه که صرفا درگیر بیماران کرونایی بود بیماستان شهید لواسانی بود. با این شناسایی توانستیم با مسئولین بیمارستان ارتباط بگیریم و درخصوص تامین نیازهای آنان صحبت‌هایی داشته باشیم. استعدادهایی که شناسایی شده بودند به مراکز بهداشتی و درمانی معرفی و شروع به خدمت‌رسانی کردند. امیدوار هستیم بتوانیم در ادامه به خدمت در بخش‌های درمانی و بهداشتی بیشتر توجه داشته باشیم.

کمال‌آبادی اظهار داشت: ظرفیت بسیج دانشگاهی در بیمارستان خواجه نصیر توانستند محلول‌های ضدعفونی را تولید و توزیع کنند. نکته مورد توجه در منطقه 4 ساخت دستگاه تب‌سنجی بود که لیزر آن بر بدن افراد آسیبی نداشت و هم‌چنین کاملا مخصوص سنجش تب بدن انسان بود و فاکتورهای تب‌سنج صنعتی را نداشت. این دستگاه نمونه خارجی ندارد. لیزر این تب‌سنج مضر نیست و علاوه بر این امکان، روی آن GPS نصب است که موقعیت عملیات تب‌سنجی را نمایش می‌دهد و هم‌چنین قابلیت سخنگویی دارد و می‌تواند وضعیت شخص مورد آزمایش را اعلام کند.

وی در ادامه گفت: این تب‌سنج آنلاین است و با اتصال به سامانه‌های مرکزی می‌تواند تصویر فرد بیمار را ثبت کند. تولید این تب‌سنج در برنامه بود که متاسفانه در تامین قطعات به مشکل برخوردیم و امیدواریم به واسطه‌ی این مصاحبه مسئولان مربوطه، تامین قطعات برای این اختراع بومی را مورد توجه قرار دهند.

رابط مدافعان سلامت منطقه 4 تهران در پایان تصریح کرد: مسائل عمومی دیگری که همانند سایر مناطق در حال انجام است موضوع گندزدایی از معابر و اماکن عمومی است که با ظرفیت بسیار زیادی به صورت شبانه‌روزی در حال انجام است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

واکسیناسیون به ایستگاه رانندگان تاکسی رسید

رهبر معظم انقلاب نوبت دوم واکسن ایرانی کرونا را دریافت کردند

تعطیلی ۶ روزه تهران شامل میادین و بازارهای میوه و تره بار نمی‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha