نماینده مردم مشهد:

اولین گام برای رسیدن به «جهش تولید» برداشتن موانع تولید است

اولین گام برای رسیدن به «جهش تولید» برداشتن موانع تولید است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در خصوص نامگذاری سال ۹۹ به نام جهش تولید اظهار داشت: آنچه که مسلم بوده این است که مشکل اساسی و تهدیداتی که در چند سال گذشته متوجه کشور ما بوده همه ناشی از وابستگی اقتصادی است و دشمن همه تلاش خود را برای ضربه زدن به کشورمان در این حوزه به کار بسته است.

وی با بیان اینکه حدود یازده سال است که رهبر انقلاب شعارهای سال را اقتصادی اعلام می‌کند یادآوری کرد: اگر مسئولان نسبت به این موضوعات توجه داشتند امروز مشکل و تهدید را نداشتیم و می‌توانستیم حتی از این فرصت بهترین بهره را ببریم.

عضو کمیسیون تلفیق در ادامه گفت: راه برون رفت از مشکلات اقتصادی در حال حاضر این است که کشور بتواند در همه زمینه‌های اقتصادی به ویژه تولید بتواند ورود جدی داشته و پیشرفت‌هایی به دست بیاورد از همین جهت است که مقام معظم رهبری بعد از شعار حمایت از تولید، سال ۹۹ را به نام جهش تولید نامگذاری کردند.

پژمانفر با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی و دولت باید در یک سال گذشته همه زمینه ها برای رونق تولید را فراهم می‌کردند یادآوری کرد حمایت از تولید داخلی و همچنین مصرف کالاهای ایرانی می توانست کشور را به سمت و سوی بکشاند که دیگر تحریم ها بر ما بی اثر باشد این مسیر باید با جدیت دنبال می‌شد.

وی با اشاره به اینکه مسیر رونق تولید در کشور با کندی پیش رفت عنوان کرد: مساله اساسی این است که اگر بخواهیم در یک رقابت واقعی در دنیا پیروز شویم و در جنگ اقتصادی به موفقیت هایی برسیم باید به تولید شتاب ویژه ای بدهیم.

نماینده مردم مشهد در مجلس با بیان اینکه این شتاب پیدا کردن یک امر دستوری نیست همچنین گفت: باید همه زمینه‌های این موضوع فراهم شود یعنی نمی شود از یک سو کالای قاچاق وارد کشور شود و از سوی دیگر انتظار رونق تولید و جهش تولید را داشت. هیچگاه کالای داخلی توان رقابت با کالاهای قاچاق را نخواهد داشت.

پژمانفر همچنین گفت: اگر بخواهیم تولید خود را در حد یک تولید رقابتی بالا ببریم باید بتوانیم موانع تولید را برطرف کنیم و برطرف کردن موانع تولید و افزایش حمایت از تولیدی‌ها در کشور قطعا شتاب زیادی به تولید در کشور خواهد داد و به مرحله جهش تولید هم خواهیم رسید.

وی در پاسخ به اینکه موانع تولید در کشور ما چه مواردی است گفت: موانع زیادی بر سر راه تولید در کشور وجود دارد که شامل تامین مواد اولیه، قوانین و مقررات و ... است. لازمه رفع موانع تولید تدوین یک بسته کامل حمایتی از سوی مجلس است که در ادامه باید دستگاه‌های اجرایی هم باید وظایف خود را به خوبی انجام بدهند تا یک تولید واقعی به معنای کامل و تام شکل بگیرد.

وی همچنین تأکید کرد: قوانین و مقررات بازدارنده در حوزه های مختلف مالیاتی، بیمه، بانک ها و همچنین قوانین و آیین نامه های  دست و پاگیر در کشور سال هاست که روند تولید را کند کرده و اقتصاد را با چالش‌های زیادی روبه رو کرده است که همه این موارد  باید توسط نمایندگان مجلس و همچنین دولت شناسایی و مرتفع شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه همچنین گفت: ما در حال حاضر قوانینی داریم که دست و پای تولید را بسته اند؛ شرایط کشور برای تولید شرایط خوبی نیست به عنوان مثال اگر بخواهیم یک مجوز برای تاسیس یک واحد تولیدی در کشور داشته باشیم گاهی اخذ این مجوز بیش از یک سال طول می‌کشد ولی در برخی از کشورها این مجوز در کمتر از یک روز صادر می‌شود.

پژمانفر در پایان تصریح کرد: سرعت در مساله جهش تولید یکی از ملزوماتی است که باید در دستور کار نهادهای اجرایی قرار بگیرد نمی‌توان گفت تحقق شعار جهش تولید فقط بر عهده تولیدکنندگان است بلکه نهادها و دستگاه های مختلف باید بیشتر از قبل شرایط تولید در کشور را تسهیل کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حجت الاسلام فلاحی: نظام در برخورد با سران فتنه تجدید نظر کند

اعلام انزجار مردم تهران از رژیم صهیونیستی در میدان فلسطین / سردار فدوی: تا محو کامل اسرائیل، فلسطین مسئله اصلی اسلام خواهد بود +ویدئو و تصاویر

تزریق گاز به سانتریفیوژها تیم مذاکره کننده را در موضع قدرت قرار داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha