مسئول ناحیه ۱۷ ستاد مردمی مدافعان سلامت تهران؛

مردم باید خود را در جهاد مقابل کرونا دخیل بدانند

مردم باید خود را در جهاد مقابل کرونا دخیل بدانند

به گزارش سراج24، تیم های جهادی مدافعان سلامتی در روزهای گذشته و پس از شیوع ویروس کرونا در خط اول مبارزه با این ویروس قرار دارند. در حال حاضر حدود ۲۰ تیم جهادی در قالب گروه های ستاد مدافعان سلامتی تهران تشکیل شده است.

محبی مسئول ناحیه ۱۷ تهران در ستاد مردمی مدافعان سلامتی در گفتگو با سراج24 با اشاره به اقدامات انجام شده در امر مبارزه با ویروس کرونا گفت: ما در چند محور درحال فعالیت هستیم. محور اول که بقیه تیم ها نیز انجام می دهند در رابطه با ضدعفونی معابر است. ما منطقه هفده را که چهارده محله دارد بین مساجد هر محل تقسیم کردیم و این مساجد اقدام به ضدعفونی کردن معابر هر محله می کنند.

وی افزود: ضدعفونی معابر منطقه ۱۷ با ۲۰ دستگاه ضد عفونی کننده به صورت شبانه روزی و در ۲ نوبت در حال انجام است.

مسئول مدافعان سلامت ناحیه ۱۷ تولید ماسک را اولویت دوم گروه های جهادی دانست و افزود: دومین کار ما در مدافعان سلامتی تولید ماسک است. ما روزانه چهارهزار ماسک تولید می کنیم. به این صورت که خانواده ها خود به صورت خودجوش به کمک ما آمده اند و در خانه خود برای ما ماسک تولید می کنند.

محبی در ادامه خاطر نشان کرد: این یک فرهنگ سازی است که ما مردم را بسیج کنیم و مردم متوجه شوند، در این جهادی که ما انجام می دهیم همه دخیل هستند و برای ما مهم است که همه مردم در این حرکت دخیل شوند.

این جهادگر مدافعان سلامتی در بخش انتهایی اظهارات خود به لزوم حمایت از خانواده های آسیب پذیر و نیازمند در شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: ما خانواده ها را قشربندی کردیم. اول خانواده های نیازمند، دوم خانواده های سالمند، سوم خانواده ی شهدا و بعد از آن دیگر عموم مردم هستند. در اقدام بعدی ماسک های تولیدی و پک های بهداشتی به اولویت در اختیار این گروه ها قرار می گیرند.

وی افزود: توزیع بسته های حمایتی و غذایی نیز از دیگر فعالیت های گروه های جهادی است. حدود چند صد بسته غذایی را بین خانواده ها با عنوان بسته های کمک معیشتی تهیه کرده و توزیع کرده ایم. این توزیع فقط مختص منطقه ۱۷ نبوده و با توجه به بضاعت خود به دیگر مناطق نیز این بسته ها توزیع شده است.   

انتهی پیام/

اخبار مرتبط

اطلاعیه/ تشکیل مرکز پاسخگویی سلامت قرارگاه مرکزی مدافعان سلامت

قرارگاه مردمی مدافعان سلامت تهران تشکیل شد

سربازان ملت در جبهه فرهنگی مانند دوران دفاع مقدس وسط میدان مبارزه با کرونا هستند/ عملیات‌های میدانی و محله‌محور در حال انجام است

0 نظر

ارسال نظر

capcha