هرخانه یک پرستار/ ضعف سیستم ایمنی عامل اصلی در بیماری کرونا

هرخانه یک پرستار/ ضعف سیستم ایمنی عامل اصلی در بیماری کرونا

به گزارش سراج24، با شیوع بیماری کرونا توجه به توصیه های پزشکی و رعایت اصول بهداشتی برای عموم مردم به مسئله ضروری تبدیل شده است و آحاد مختلف مردم برای سالم ماندن و یا بهتر بگوییم زنده ماندن نیاز به اطلاعات پزشکی هر چند اندک داشته و در این مقطع حساس و بحرانی باری از دوش تلاشگران و ایثارگران عرصه سلامت برداریم.

بیماران دارای نقص یا ضعف در سیستم ایمنی بدن بکی از گروه‌هایی  هستند که نیاز به توجه و مراقبت بیشتری در این شرایط داشته و با شیوع و انتشار بیماری کرونا بیشتر از سایرین در معرض خطر قرار دارند.

وظیفه سیستم ایمنی بدن دفاع از نفوذ عوامل آسیب رسان خارجی مانند ویروس ها، باکتری ها قارچ ها است که با برخی علائم و نشانه ها می توان به سهولت نقص یا ضعف عمده در سیستم ایمنی بدن را تشخیص داد،  یکی از این علائم خستگی مفرط و مداوم است، در صورتی که دچار حساسیت بیش از اندازه می شوید احتمالا سیستم ایمنی بدن شما ضعیف شده است، عفونت های مکرر، سرماخوردگی های پیاپی یا زخم هایی که بهبود نمی یابند می توانند حاکی از ضعف یا نقص در سیستم ایمنی بدن شما باشند.

بنابراین افراد دارای ضعف سیستم ایمنی در زمان شیوع کرونا باید مدام به تغذیه خود اهمیت دهند، ما معمولا زمانی که تغذیه خود توجه می کنیم که دچار بیماری شده باشیم، سعی کنید هر روز غذاهای مقوی و سالم مصرف کرده و میزان قند و چربی مصرفی خود را کاهش دهید.

کنترل استرس و خواب کافی در افراد دارای نقص سیستم ایمنی کمک زیادی به پیشگیری از ابتلا به کرونا در این افراد می کند، با اعلام مدیر سابق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری کرونای کره جنوبی یکی از عوامل اصلی شیوع بیماری کرونا در ایران و ایتالیا نقص ارثی سیستم ایمنی بدن در این کشورها است.

اخبار تکمیلی در خصوص مقابله با بیماری کرونا متعاقبا به اطلاع خواهد رسید، از هموطنان تقاضا می شود به شایعات فضای مجازی توجه نکرده و اخبار رسمی را صرفا از منابع معتبر و پایگاه اطلاع رسانی مدافعان سلامت پیگیری کنند.
 

اخبار مرتبط

تلاش برای شهادت از خاکریز دفاع مقدس تا سنگر مقابله با کرونا

آخرین محرم قرن!

شاد کردن نیازمندان به جای برگزاری مراسم ختم

0 نظر

ارسال نظر

capcha