هرخانه یک پرستار/ بیماران ریوی

هرخانه یک پرستار/ بیماران ریوی

به گزارش سراج24، ویروس کرونا چند هفته ای است وارد کشور شده و شیوع آن آحاد مختلف مردم و مسئولین را  درگیر کرده است، با توجه به این که متخصصان تا امروز واکسن و درمان خاصی برای این بیماری پیدا نکردند بهترین راه در امان ماندن از این ویروس خطرناک همچنان رعایت اصول بهداشتی و عدم حضور در اماکن پرتجمع است که از این طریق می توان با این بیماری مقابله و از ابتلای افراد به آن پیشگیری کرد.

در این شرایط اهمیت پیشگیری برای افراد دارای بیماری های زمینه ای و گروههای پر خطر چندین برابر می شود، افرادی که سابقه بیماری های ریوی دارند از آسیب پذیرترین گروه ها در مقابل این بیماری محسوب می شوند، به گفته پزشکان اغلب مرگ و میرهای ناشی از بیماری کرونا به دلیل عفونت های ریوی و مجاری تنفسی است.

بیماران ریوی در این شرایط از مصرف غذاهای سنگین و پر حجم مانند ماکارونی و آش های غلیظ خودداری نمایند و غذاهای سریع هضم را در برنامه غذایی خود بگنجانند، مصرف میوه ها و سبزی جات به شرط رعایت اصول بهداشتی در این شرایط بسیار توصیه می شود.

بیماران ریوی و اطرافیان آنها مراقبت و پیشگیری از بیماری کرونا را چندین برابر سایر افراد انجام داده و به طور جدی از حضور در امکان پرتردد خودداری کنندزیرا بر اساس تحقیقات پزشکی، افراد حتی پس از درمان بیماری کرونا نیز قادر به انجام کارهایی که قبلا می توانستند انجام دهند نیز نیستند.

برخی بیماران کرونایی پس از درمان نیز ممکن است در هنگام راه رفتن سریع احساس خفگی کرده و عملکرد ریه در برخی آنها ممکن است تا 30 درصد کاهش یابد بنابراین این بیماران برای تعیین میزان ضعف عملکرد ریوی مورد معاینات بیشتری قرار گیرند.

منابع مختلف تاکید می کنند که خطر ویروس کرونا بر روی ریه ها می تواند منجر به ذال الریه و نارسایی ریه شود که تاثیر این ویروس بر روی ریه ها  از ضعیف تا شدید متفاوت است و در موارد شدید منجر به مرگ می شود.

اخبار تکمیلی در خصوص مقابله با بیماری کرونا متعاقبا به اطلاع خواهد رسید، از هموطنان تقاضا می شود به شایعات فضای مجازی توجه نکرده و اخبار رسمی را صرفا از منابع معتبر و پایگاه اطلاع رسانی مدافعان سلامت پیگیری کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تلاش برای شهادت از خاکریز دفاع مقدس تا سنگر مقابله با کرونا

آخرین محرم قرن!

شاد کردن نیازمندان به جای برگزاری مراسم ختم

0 نظر

ارسال نظر

capcha