یادداشت؛

تزریق امید ملی؛ کارویژه رسانه‌ها برای تحقق جهش تولید

تزریق امید ملی؛ کارویژه رسانه‌ها برای تحقق جهش تولید

سراج24، معصومه نصیری/ سال ۱۳۹۹ با هزاران امید و باور به آینده‌ای روبه‌جلو و با نام «جهش تولید» به‌عنوان نقشه راه و چشم‌انداز یک‌ساله کشور از سوی مقام معظم رهبری آغاز شد. هدفی که هم‌راستا با بیانیه گام دوم به‌عنوان منشوری برای دومین ورود کارساز به مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی تعیین شده است. بر این اساس و ازآنجاکه اقتصاد به‌عنوان نقطه کلیدی تعیین‌کننده در تحقق این منشور و تحقق ایرانی قوی قلمداد می‌شود، جهش تولید در امتداد رونق تولید، می‌تواند ایران اسلامی را چند گام به سمت قله متعالی خود نزدیک‌تر کند.

1️⃣ ازآنجایی‌که در دنیای رسانه‌ای شده امروز تحقق هر مهمی نیاز به پیوست رسانه‌ای جهت تضمین موفقیت دارد، رسانه‌ها به‌عنوان بازوی کارآمد و جدی برای تحقق اهداف کشور و توفیق جهش اقتصاد و تولید از طریق تزریق امید به جامعه برای ایجاد زمینه‌های خودباوری و عزتمندی_ملی دارای وظیفه و نقش جدی هستند.

2️⃣ رسانه‌ها می‌توانند در عین مطالبه گری، در کنار و هم‌افزا با سایر عناصر تأثیرگذار در حوزه تولید، موجبات ورود باانگیزه سرمایه‌گذاران، فعالان و کارآفرینان را به عرصه‌های اقتصادی و تولیدی فراهم سازند.

3️⃣ رسانه‌ها می‌توانند در راستای خنثی‌سازی اهداف جنگ رسانه‌ای علیه کشور که باهدف ناامیدسازی و القای ناآکارآمدی و ترسیم آینده‌ای نامعلوم صورت می‌گیرد، ضمن تولید اخبار امیدآفرین، مطالبه گر ایجاد زمینه‌های تحقق هدف «جهش تولید» باشند. هدفی که می‌تواند گامی جدی برای تحقق ایران قوی و تقویت عزت نفس ملی باشد.

4️⃣ جهش و رونق تولید و افزایش امید ملی نسبتی دوسویه و جدی دارند. درصورتی‌که امید به آینده تقویت شود انگیزه جهت جهش تولید نیز افزایش خواهد یافت.  نباید فراموش کنیم که احساس امید و امیدواری منجر به برداشتن گام‌های جدی برای توسعه کشور خواهد شد. بنابراین استراتژی رسانه‌ای کشور باید مخابره اخبار امیدبخش، خوب و مفید باشد.

5️⃣ رسانه‌ها نباید فراموش کنند که یک خبر می‌تواند چرخ تولید کشور را از چرخش بازدارد و برعکس یک خبر دقیق می‌تواند این چرخ را باقدرت و سرعت بیشتری به چرخش درآورد. برای تقویت کلیک، منعکس‌کننده اخباری که می‌توانند «جهش» را به «سقوط» و «ریزش» تولید منجر شوند، نباشند.

6️⃣ لازمه «ایران قوی» قطع نگاه به خارج و تمرکز بر توان داخلی است. برای برگرداندن نگاه‌ها به داخل باید مدیریت نگاه‌ها توسط رسانه‌های داخلی صورت گیرد. این یعنی نیاز به تجدیدنظر جدی در روش‌های کنونی رسانه‌ای و بازتعریف اصول و ارائه راهکار و راهبردی‌های جدید رسانه‌ای.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

جهش تولید چگونه اتفاق می‌افتد؟

فیلم| مشت نمونه خروار؛ بحران در اروپا اما اسم ایران در تیتر خبرها

غرب در حوزه رسانه وارد عرصه مهدی‌ستیزی عیان شده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha