هرخانه یک پرستار/ دیابت

هرخانه یک پرستار/ دیابت

به گزارش سراج24، این روزها با شیوع بیماری کرونا در کشور موجی از نگرانی در میان حاد مختلف جامعه ایجاد شده و حساسیت ها و ضرورت عدم حضور شهروندان در اماکن پر تردد را چندین برابر کرده است در چنین شرایطی افراد سالمند و دارای بیماری های زمینه ای از اولویت بیشتری برای انجام اقدامات پیشگیرانه و توجه و مراقبت اطرافیان برخوردار هستند با دانستن چند نکته ساده و کلیدی پزشکی می توان زنجیره شیوع کرونا را قطع کرد و از تلفات احتمالی سنگین در آینده نزدیک پیشگیری کرد.

بیماران دیابتی در شرایط کرونایی به مراقبت و توجه بیشتری از سایرین نیاز داشته و در صورت ابتلا به کرونا احتمال عوارض شدیدتر و مرگ در این بیماران به مراتب از افراد عادی بیشتر است.

به اعتقاد پزشکان بدن افراد دیابتی در مقابل عفونت بسیار ضعیف بوده و در صورت ابتلا به کرونا عوارض حادتر تنفسی را تجربه خواهند کرد، مهم ترین اصل در بیماری های مزمنی مثل دیابت کنترل قندخون و مصرف منظم انسولین است زیرا در صورت افزایش قند خون سیستم ایمنی بدن به شدت تضعیف شده و علائم بیماری کرونا در این بیماران بیشتر خواهد شدبنابراین هر تغییری در برنامه دارویی بیماران دیابتی اشتباه است.

بیماران دیابتی روزانه ده دقیقه در محیط خانه قدم بزنند تا استرس و افکار منفی این روزها از آنها دور شود، این شرایط به هیچ عنوان برای روزه داری به ویژه برای بیماران دیابتی مناسب نیست زیرا بدن ضعیف و گلو خشک شده و شرایط برای رشد ویروس فراهم می شود.

بیماران دیابتی هیچ داروی گیاهی دیگری را در این ایام بدون دستور پزشک مصرف نکنند و تا حدامکان در امکان شلوغ تردد نکرده و فاصله مناسب را نسبت به سایر افراد رعایت کنندزیرا ویروس کرونا از طریق ترشحات دهان و سرفه منتقل می شود، افراد دیابتی مراقبت بیشتری نسبت به سایر افراد در تماس با سطوح آلوده انجام داده و شستشوی مکرر دست ها را بیش از سایرین انجام دهند.

داروخانه ها به عنوان یکی از اماکن پرتردد از مراکز انتشار ویروس محسوب می شوند بنابراین بیماران دیابتی به هیچ عنوان نباید به داروخانه ها مراجعه کرده و خرید داروهای خود را به فرد دیگری در خانواده واگذار کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حجت‌الاسلام رستمی درگذشت رئیس بیمارستان لبافی‌نژاد را تسلیت گفت

بدرقه شهید «محمد زارع جوشقانی»

کرونا شور را کم کرد؛ اما شعور عزاداران را به نمایش گذاشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha