علی شافعی:

پس از فرمان رهبر انقلاب وارد فاز جدی مقابله با کرونا شدیم/ در صورتی که از فعالیت‌های داوطلبانه حمایت نشود روند کارها فرسایشی خواهد شد

پس از فرمان رهبر انقلاب وارد فاز جدی مقابله با کرونا شدیم/ در صورتی که از فعالیت‌های داوطلبانه حمایت نشود روند کارها فرسایشی خواهد شد

علی شافعی جهادگر و طلبه‌ی حوزه علمیه آیت الله مجتهدی در گفت‌وگو با سراج24 در خصوص فعالیت‌های جهادی نیروهای خودجوش و داوطلب در تهران گفت: فاز اول فعالیت ما بعد از 22 بهمن با فراخوان افراد جهادی هر منطقه شروع شد و البته تمرکز گروه ما بر روی منطقه 14 بود. طی گردهمایی افراد شروع به فعالیت کردیم. افراد مختلفی به طور خودجوش و داوطلبانه مواد ضدعفونی‌کننده تهیه می‌کردند و به ما می‌رساندند و ما هم حدود دو هفته اقدام به زمینه‌ی ضدعفونی معابر شهر کردیم. در آن بازه‌ی زمانی پوشش رسانه‌ای نداشتیم ولی در سراسر ایران افرادی به طور خودجوش شروع به این کار کرده بودند که نمونه‌ی برجسته‌ی آن خانمی از گیلان بود که عابربانک‌ها را ضدعفونی می‌کرد.

وی افزود: به مرور پس از گذشت آن زمان نیروهایی از مساجد، آستان قدس و به خصوص گروه‌هایی از شهرداری وارد میدان شدند و به ما کمک کردند و این عملیات‌ها تا چند روز قبل از فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه داشت.

این جهادگر اظهار داشت: پس از فرمان رهبر انقلاب ما وارد فاز دوم شدیم و علاوه بر ضدعفونی معابر اقدام به ضدعفونی خودروهای شخصی مردم کردیم و فعالیت‌های در این زمینه را به گروه‌های بسیج واگذار کردیم. در ادامه گروه‌های شناسایی تشکیل دادیم تا بتوانیم اشراف خوبی بر محله‌های شهر داشته باشیم و به واسطه‌ی آن از جمعیت هر محله و امکانات آن اطلاع پیدا می‌کردیم. البته این آمارها دقیق نبود و ما از روی آمارهای تقریبی که چند روز گذشته به ما رسید تصمیم‌گیری می‌کردیم.

وی ادادمه داد: با شناسایی محله‌ها و افراد سالم و بیمار در هر محله، نیروهای ما اقدام به انجام فعالیت‌های افراد کرونایی مناطق کردند و اگر آن‌ها احتیاج به خرید یا تهیه‌ی اقلام خاصی داشتند این نیروها جهت کمک به آنان وارد می‌شدند. این تیم‌ها در بازه‌های زمانی مشخص از نان این افراد تا غذاهای آنان را تهیه می‌کردند و به منزلشان می‌رساندند.

شافعی بیان کرد: از هفته‌ی گذشته شروع کردیم به پخش محصولات ضدعفونی‌کننده بین مردم که این محصولات در بسته‌بندی‌های مناسبی قرار گرفتند تا بهداشت به طور کامل رعایت شود. با شناسایی مدیران ساختمان‌ها مواد ضدعفونی‌کننده‌ای مخصوص ساختمان و هم‌چنین برای اهالی و ساکنین هر ساختمان ضدعفونی‌کننده‌های 60 لیتری تهیه کردیم و در اختیارشان قرار دادیم.

وی در خصوص روند تولید و توزیع ماسک بهداشتی گفت: پنج‌شنبه‌ی هفته‌ی گذشته تولید ماسک ما راه‌اندازی شد و با رایزنی‌هایی که داشتیم توانستیم پارچه‌های ماسک و کش مخصوص آن را به صورت کاملا بهداشتی دریافت کنیم و با انتقال آن به برخی نیروهای خانم که در خانه‌ها مشغول به کار هستند به تولید روزانه حدود 5000 ماسک بهداشتی برسیم. این ماسک‌ها پس از تولید به مراکز بهداشتی منتقل می‌شود و پس از ضدعفونی کردن، بین مراکز درمانی و بهداشتی و هم‌چنین نیروهای جهادی جهت ارائه به مردم توزیع می‌شود.

این جهادگر خاطرنشان کرد: باتوجه به حساسیت حراست وزارت نفت نسبت به افرادی که در جایگاه‌های پمپ بنزین قرار می‌گیرند، ما نتوانستیم نیروهایی برای کمک به بنزین زدن شهروندان در آن‌جا مستقر کنیم اما نیروهایی را به جایگاه‌ها فرستادیم تا حداقل بتوانند جایگاه‌ها را هر یک ساعت یک‌بار ضدعفونی کنند.

وی در ادامه در خصوص اقدامات در زمینه‌ی ضدعفونی فروشگاه‌های زنجیره‌ای اظهار داشت: با هماهنگی با نیروهای مساجد مقرر شد تا این افراد طی روز به فروشگاه‌های زنجیره‌ای بروند و خدمات پیک رایگان برای این مراکز انجام دهند و هم‌چنین علاوه‌بر این کار، دو بار در شبانه روز فروشگاه را ضدعفونی کنند.

شافعی در پایان تصریح کرد: این اقدامات تا چند روز پیش انجام می‌شد و باتوجه به این‌که قیمت برخی اقلام بالا رفت ما نتوانستیم فعالیتمان را ادامه دهیم و به نوعی جلوی فعالیت ما گرفته شد. نمی‌توانیم اظهار کنیم که فعالیت ما کامل و جامع است و در هر منطقه این اقدامات را به طور کامل انجام می‌دهیم. با توجه به این‌که به سال نو هم نزدیک می‌شویم گستردگی کار بیشتر می‌شود و از آن‌جا که تعداد نیروهای ما ثابت هستند، ایشان خسته می‌شوند و در صورتی که حمایتی صورت نگیرد روند فعالیت فرسایشی خواهد شد.

گزارش تصویری (سری اول)

گزارش تصویری (سری دوم)

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پاسخ مثبت واکسن ایرانی کرونا به تمامی آزمایشات

در ماجرای اهدای واکسن، اعتقادی به دلسوزی آمریکا ندارم

هراس دشمن از دست یافتن ایران به فناوری واکسن کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha