هر خانه یک پرستار/ مراقبت از بیماران آسمی

هر خانه یک پرستار/ مراقبت از بیماران آسمی

به گزارش سراج24، در شرایط بحرانی امروز که شیوع ویروس کرونا بخش اعظمی از بیمارستان ها و کادر پزشکی کشور را درگیرکرده است و بیمارستان ها و‌مراکز درمانی به یکی از مراکز انتقال ویروس کرونا تبدیل شده است با مراقبت های پزشکی و یادگیری اصول اولیه درمانی، تعداد مراجعات به بیمارستان ها را کاهش و در نتیجه احتمال ابتلا به کرونا را به حداقل رساند.

افراد دارای بیماری های زمینه ای در این شرایط در اولویت توجه و رسیدگی قرار دارند، یکی از بیماری های زمینه ای که با شیوع ویروس کرونا آسیب های بیشتری را متوجه فرد بیمار می کند، آسم یا تنگی نفس است، این بیماران در این روزها به مراقبت و توجه بیشتری نسبت به سایرین نیاز دارند، در این شرایط با رعایت چند نکته ساده و موثر می توان جان این بیماران را نجات داد.

افراد مبتلا به آسم یا خانواده هایی که بیمار مبتلا به تنگی نفس در منزل دارند بهتر است موازین بهداشتی مانند شستن دست ها با آب و صورت و قرنطینه خانگی را بیش از سایرین رعایت کنند.

بیماران مبتلا به آسم درصورت مشاهده علائم آنفولانزا با مراجعه به پزشک معالج خود دستورات لازم برای کنترل آسم و آنفولانزا مانند نوع دارو، میزان و زمان مصرف دارو، چگونگی کنترل آسم در زمان شیوع حملات آسم را از پزشک معالج گرفته و همراه خود داشته باشید.

مادرانی که کودک  مبتلا به آسم در منزل دارند اجرای برنامه های کنترل بیماری را در هنگام حملات آسمی به کودکان آموزش دهند، همچنین تمام افرادی که به نوعی در مراقبت از کودکان مبتلا به آسم نقش دارند در جریان کنترل آسم و نحوه اجرای آن قرار گیرند.

بیماران مبتلا به آسم با مشاهده کوچکترین علائم از بیماری کرونا به درمانگاهها و بیمارستان های تحت نظر وزارت بهداشت مراجعه کنند، ضمن این که افراد و خانواده های دارای بیمار مبتلا به آسم از استعمال عطر و‌ادکلن غلیظ خودداری کرده و تا حدامکان از نگهداری حیوانات خانگی اجتناب کنند زیرا پخش مو و پر حیوانات در هوای منزل با آسیب مجاری هوایی، احتمال ابتلا به کرونا ویروس را افزایش می دهد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

خردادماه؛ واکسیناسیون عمومی آغاز می‌شود

توقف واکسیناسیون با واکسن شرکت آمریکایی فایزر در چهار کشور

با «داروی ایرانی» کرونا را درمان می‌کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha