در نامه ای به سازمان ملل متحد بیان گردید:

مستشهدین عاشورا خواستار برخورد قاطع سازمانهای جهانی با نسل کشی مسلمانان در هندوستان شد

مستشهدین عاشورا خواستار برخورد قاطع سازمانهای جهانی با نسل کشی مسلمانان در هندوستان شد

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی بنیاد بین المللی مستشهدین عاشورا متن این نامه به شرح ذیل است:

آقای عالیجناب آنتونیو گوترش

دبیرکل محترم سازمان ملل متحد

حوادث اخیر روی داده در کشور هندوستان که برای فعالین حقوق بشر  تداعی کننده عاشورایی دیگر است، ما را برآن داشته تا قلم برداشته و مواردی را به سمع و نظر جنابعالی برسانیم؛

نیک مستحضرید اخیرا" حکومت هندوستان در حرکت ددمنشانه دیگر خود ضمن نقض قوانین بشردوستانه سازمان ملل متحد اقدام به شکنجه و شهادت رساندن خیل عظیمی از مسلمانان آن کشور که اکثر آن قربانیان را زنان و کودکان بی گناه تشکیل می دادند، نموده است، که این اعمال ننگین ،خشم و اعتراض خیل عظیمی از جامعه بشری را در سراسر جهان به همراه داشته است. در جهانی که فریاد داعیه داری حقوق بشر از تریبون های مختلف سردمداران قدرتهای جهانی بلند است کشوریا فرقه ای بخود اجازه داده حقوق بشر را  زیر پا لگد مال کرده و با کمال وقاحت کلیه حقوق انسانی و بشردوستانه را نقض نمایند.

لذا از شما بعنوان دبیر کل سازمان ملل متحد تقاضا داریم بر اساس رسالتتان که همانا دادخواهی حقوق انسانها و مظلومان جهان می باشد، در این خصوص اعلام موضع نمایید.

ما بعنوان یک تشکل خودجوش و مردمی بر خود واجب و لازم دانستیم حسب وظیفه انسانی مواردی از قوانین بین الملل که حکام جنایتکار هندوستان نسبت به نقض بیش از پیش آن اقدام کرده  و موجبات به شهادت رساندن خیل عظیمی از مسلمانان آن کشور را به همراه داشته اند، را در سه بند ذیل به استحضارتان برسانیم:

1- در کدام یک از مواد هشتگانه " اعلامیه محو همه اشکال تعصب و تبعیض مبتنی بر دین یا اعتقاد مصوب 25 نوامبر 1981"  به حکومتها و جریانات مذهبی اجازه برخورد به آزادی بیان و یا ابراز عقیده و مذهب اشخاص داده شده است؟

نیک مستحضرید در تمام بندهای این اعلامیه جهانی چندین بار نسبت به آزادی بیان،عقیده،دین، مذهب و حق آزادی اندیشی بصورت آشکار و پنهان اشاره شده پس چرا مدعیان دروغین حقوق بشر در قبال اقدامات خصمانه حکام هندوستان نسبت به مردم بی گناه مسلمان که به جرم داشتن دین اسلام و ابراز عقیده شکنجه و کشته شده سکوت کرده اند؟

آیا نمی بایست براساس ماده سوم این اعلامیه که می گوید تبعیض میان موجودات بشری به خاطر مذهب یا عقیده ،تعرض به شان انسانی و انکار اصول منشور ملل متحد است و باید به مثابه "نقض حقوق بشر و آزادی بنیادی " اعلام شده و در اعلامیه جهانی حقوق بشر محکوم شود" ) نسبت به این جنایت واکنش نشان داده و آن را محکوم نمایند؟

2-مگر  در "بخش سوم، ماده ششم، بند اول"  (میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی سازمان ملل متحد مصوبه 26 دسامبر 1966)  به صراحت قید نشده است که هر انسانی بطور ذاتی حق زندگی دارد . "  این حق باید بوسیله قانون محافظت گردد و هیچکس را نمیتوان بصورت خودسرانه و دلخواه از حق زندگی و حیات محروم کرد ."  پس چرا اشخاصی بی دلیل و فقط به جرم ابراز عقیده و داشتن دین اسلام توسط حکومت یا عناصر مورد حمایت آن از حق حیات محروم شدند؟

و یا چرا با توجه به ماده هجدهم همین بخش میثاقنامه که در بند اول و دوم آن به روشنی اعلام داشته که هر فرد نسبت به آزادی در پذیرفتن هر نوع عقیده ، مذهب و یا نظر مختار است و میتواند بصورت آشکارا و نهان و یا بصورت فردی و گروهی نسبت به تبلیغ و اعلام نظر خود اقدام کند. پس چرا مسلمانان مظلوم هندوستان تحت سخت ترین تحریمها حقوق شهروندی شان نقض و به علمای ایشان و اماکن مذهبی و مساجدشان حمله شد؟

3- مهمترین جنایت صورت گرفته در واقعه کشتار و شکنجه مسلمانان هندوستان مصداق بارز  ، ژنوساید (نسل کشی) می باشد چراکه در کنوانسیون جلوگیری از کشتار جمعی و مجازات آنها مصوب ۹ دسامبر ۱۹۴۸ که کشور های طرف معاهده با در نظر گرفتن قطعنامه شماره ۸۶ مورخ ۱۱ دسامبر ۱۹۴۶ شکل گرفته ،هرگونه جنایتی  را که مصداق ژنو ساید( کشتار جمعی) باشد را بر خلاف روح و مقصد سازمان ملل متحد دانسته و آن را محکوم نموده است.

لذا تمامی موارد پنجگانه ماده های  ۳  و ۲ این کنوانسیون در هندوستان رخ داده است (که برخی از اسناد آن نیز به پیوست تقدیم حضور خواهد شد)

حال تقاضا داریم که جنابعالی بعنوان دبیرکل سازمان ملل متحد بر اساس ماده یکم این کنوانسیون در این موضوع مداخله نموده و براساس ماده های ۴و ۵ و ۶ آن نسبت به پیگیری و مجازات مرتکبین این جنایت اقدامات قانونی را صورت دهید.

به امید جهانی عاری از خشونت

سیدقاسم میرنبی

دبیرکل بنیاد بین المللی مستشهدین عاشورا

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| ما را تنها نگذارید!

فیلم| داستان دو برادر؛ قاسم و عماد

مجموعه پوستر مسلمانان مظلوم هند

0 نظر

ارسال نظر

capcha