در بیت الزهرای حاج قاسم سلیمانی شهر کرمان؛

حضور جوانان هیئتی و گروه‌های جهادی در صحنه مقابله با کرونا

حضور جوانان هیئتی و گروه‌های جهادی در صحنه مقابله با کرونا

به گزارش سراج24، این  روزها نه تنها شهرمان بلکه کشورمان تداعی‌گر صحنه‌های دوباره جهاد است جهادی با رنگ و بویی دیگر. حال و هوا همان است جوان‌ها نیز همان جوان‌های زمان جنگ هستند ولی جبهه و خاکریز به میان کوچه پس کوچه‌ها منتقل شده است. شاید این روزها به ظاهر تجمعات و هیئت‌های مذهبی تعطیل شده باشند ولی کار، منش و تفکر هیئتی و جهادگرانه تمامی و تعطیلی ندارد.

این بار هم هیئت‌ها باز بودند ولی به نوعی دیگر. از مداح گرفته تا سخنران از سینه‌زن تا بسیجی از بزرگ تا کوچک از خرد تا کلان همه آمده بودند پایه کار هیئت ولی از جنسی دیگر برای کار جهادی، برای مبارزه با مهمان ناخوانده این روزها بیماری کرونا و برای ضدعفونی کردن و گندزدایی از معابر و اماکن عمومی شهر.

اعضای  گروه‌های جهادی و  جامعه ایمانی مشعر و مجمع مادحین در محل بیت‌الزهرای حاج قاسم گرد هم آمدند و با تجدید بیعت با امام شهدا و فرمانده خود حاج قاسم سلیمانی راهی میادین و اماکن عمومی شهر شدند.

جهادگران پس از گردهمایی و مجهز شدن به ماسک و ادوات بهداشتی مثل دستکش و مواد ضدعفونی کننده از مسیر خیابان اقبال به سمت میدان آزادی حرکت کردند پس از انجام رژه نمادین موتور‌ها و تجهیزات گندزدایی در میدان آزادی مسیر خود را به سمت میدان شهدا از طریق خیابان شهید بهشتی و شریعتی ادامه دادند.

 در طول این مسیر علاوه بر رژه نمادین به گندزدایی و ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی نظیر عابربانک‌ها، مبلمان شهری، تلفن‌های عمومی و اطراف بیمارستان‌ها پرداختند.

این گروه‌های جهادی قرار است از شب‌های آینده به صورت سازماندهی شده به کمک شهرداری و نهادهای مربوطه اقدام به گندزدایی و ضدعفونی کردن محلات و اماکن پر رفت و آمد شهری کنند.

حال و هوای این روزهای شهرمان حال و هوای سال‌های جنگ است سرباز همان سرباز است و فرمانده هم همان حاج‌قاسم است اما این بار از آسمان نظاره‌گر سربازانش است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

روحانی: اپیدمی کرونا طولانی خواهد بود

سازمان ملل: ۲۰ میلیون یمنی با گرسنگی و کرونا روبرو هستند

فعال یمنی: ایران به فضا رسید، اما عربستان هنوز به صنعا هم نرسیده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha