نماینده مردم لنگرود:

برخی بیمارستان‌های شمال کشور با کمبود اقلام بهداشتی و درمانی مواجه هستند

 برخی بیمارستان‌های شمال کشور با کمبود اقلام بهداشتی و درمانی مواجه هستند

به گزارش سراج24، مهرداد لاهوتی با اشاره به مسائلی که استان‌های شمالی در رابطه با مقابله با ویروس کرونا دارند، اظهار کرد: موضوع مهم کاهش تردد به استان گیلان است، تردد میان شهرهای شمالی زیاد است و کمبود امکانات هم به قوت خودش باقی است.

وی افزود: چادر یک بیمارستان صحرایی را در یکی از شهرها سرپا کرده‌اند که فکر نکنم کمک زیادی برای مشکلات موجود باشد. تقاضا میان افرادی که متقاضی بستری شدن در بیمارستان‌ها هستند، زیاد است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مشکل دیگر کمبود اقلام بهداشتی و درمانی در خود بیمارستان است، باید یک سری بیماران ترخیص شوند که مسئولان بیمارستان بتوانند افراد مبتلا به کرونا را بستری کنند.

لاهوتی با بیان اینکه برخی خانوارها امکان قرنطینه خانگی را دارند، اما عده‌ای هم هستند که این امکان برایشان موجود نیست، لذا دولت باید محلی را برای قرنطینه افرادی که محلی برای اینکار ندارند مشخص کند.

وی با بیان اینکه استان رشت از استان‌های وضعیت قرمز است و به صورت کامل تعطیل شده، گفت: در این استان برخی خانوارها مایحتاج معیشت خود را به صورت روزانه تأمین می‌کنند، بنابراین لازم است دولت نسخه‌های اقتصادی برای استان بپیچد تا مردمی که کار روزانه آنان تعطیل شده و اقشار ضعیف جامعه هستند در این وضعیت مشکل معیشتی نداشته باشند.

نماینده مردم لنگرود با بیان اینکه نسخه‌های کمک اقتصادی به تولید کنندگان و تجار می‌تواند در ماه‌های بعد صورت گیرد، اما اقشاری از جامعه نیازمند حمایت‌های روزانه هستند، اظهار کرد: در جلسه‌ای که صبح امروز داشتیم دو بیمارستان در شهرهای تالش و لنگرود برای بیماران مبتلا به کرونا در نظر گرفته شد که هرکدام 300 و 400 تخت دارد که روزهای آینده اینها خدمات‌دهی خود را آغاز می‌کنند.

لاهوتی تأکید کرد: یکی دیگر از مشکلات عمده نبود ابزار تخصصی برای کارد درمانی بیمارستان‌هاست. این پرستاران و پزشکان برای حضور در محل‌های درمانی نیازمند اقلامی هستند که خودشان را از معرض بیماری حفظ کند تا بتوانند خدمات خوبی به مردم ارائه دهند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تداوم حمایت ایران از دولت و ملت کشور دوست و برادر سوریه

پاکستان استفاده از الگوی ایران دربرگزاری مراسم محرم را خواستار شد

پوتین از تأیید و ثبت اولین واکسن کرونا خبر داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha