مستند «دو ابراهیم» در بازار فیلم عربی

مستند «دو ابراهیم» در بازار فیلم عربی

به گزارش سراج24، به نقل از کارگردان فیلم، چند شبکه تلویزیونی عربی از جمله عراق، لبنان و یمن و شبکه‌های ماهواره‌ای عرب زبان با توجه به موضوع این فیلم خواستار دوبله عربی و امتیاز پخش این فیلم شدند.

مجید فرجی کارگردان مستند داستانی دو ابراهیم ابراز داشت: گره اصلی این فیلم موضوع یافته شدن دو جنازه از شهید تکاور ابراهیم خانی در ارتفاعات عراق است که سبب شد برخی از اهالی عرب و کرد ایران و عراق قایل به زنده بودن این تکاور ارتش ایران شوند و ابهامات و تقدس‌هایی در این زمینه در نظر مردم عراق ایجاد شود.

فرجی ادامه داد: موضوع جذاب این مستند داستانی درباره تکاور ایرانی سبب شد که چند شبکه تلویزیونی و ماهواره ای عرب زبان خواستار دریافت امتیاز پخش این فیلم و دوبله عربی آن باشند تا برای مخاطبان عرب زبان پخش شود. هرچند نتیجه این تعاملات بستگی به نظر و توافق نهایی تهیه کننده اثر دارد. اما این امر فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی ما در میان مخاطبان عرب زبان است و مفاخر ملی ما از جمله تکاور شهید ابراهیم خانی را بیشتر میشناساند.

گفتنی است مستند داستانی "دو ابراهیم" توسط دبیرخانه فرهنگی شهید خانی و حوزه هنری استان البرز تولید شده و بزودی اکران عمومی می شود.

جهت اطلاع از فعالیت های این دبیرخانه و آشنایی با این اثر می توانید به www.khani-fest.com  مراجعه نمایید.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

روایت بین المللی از شهید تکاور ارتش

زندگی ۳ نسل از زنان خانواده دباغ مستند شد

گفتمان انقلاب طرفدار معنویت دنیاستیز

0 نظر

ارسال نظر

capcha