یادداشت؛

رهبرت را بشناس!

رهبرت را بشناس!

سراج24، مرضیه هاشمی/ با خشم و نفرت نگاه میکنم؛ فیلمی از یک جمع چند ده نفری که با چوب افتاده اند به جان دو زن مسلمان هندی! با خودم فکر میکنم: تا کجا ادامه خواهد داشت؟ من چه میتوانم بکنم؟ ... و شاید ته ته دلم شکر خداست که حساب من ازین قوم وحشی جداست. من و چنین جنایتی؟! خشونت در هند مساله تازه ای نیست. بخش بزرگی از اختلاف مسلمان و غیر مسلمان در هند، مرهون سیاست "تفرقه بینداز و حکومت کن" انگلیس است.

 لینچینگ Lynching یا زجر کش کردن بدون محاکمه هم تازه نیست، ولی از سال 2014 با نخست وزیر شدن مودی چندین برابر شده. مودی یک هندوی وطن پرست است که رابطه نزدیکی با رژیم صهیونیستی دارد. برنامه دارد تجربه موفقیت آمیز اسرائیل در فلسطین را، در هند پیاده کند: کمتر کردن نسبت جمیعت مسلمانان هندی با دادن شهروندی فقط به غیر مسلمانان مهاجر.

 تا بیش از ۲۰۰ میلیون مسلمان هندی به اقلیت کوچکتری تبدیل می شوند و ... جدا ازینکه چه عواملی باعث تشدید خشونت ها شده، یک سوال مهم وجود دارد: فرق مردمی که چنین جنایاتی را مرتکب میشوند با من نوعی چیست؟ اگر من هندو به دنیا آمده بودم، اگر در واتس اپ مرتب انواع پیام ضد مسلمانان کشورم دریافت میکردم ، اگر یک گروه پنجاه نفره چوب بدست پشتیبان من در حمله به یک مسلمان بی دفاع بود، اگر با مسلمان کشی دستگیر و مجازات نمیشدم که هیچ، تشویق هم میشدم، اگر... آیا باز هم در این جنایت شریک نمیشدم؟

میدانید فرق بزرگ من با یک عضو این گروه چوب بدست چیست؟ رهبرم فرق دارد! وگرنه من هم انسانم و مطیع. ممکن است خواسته و ناخواسته از رهبران بی شماری اطاعت کنم: واتس اپ و رسانه های جمعی دیگر، مردم و سلبریتی ها، سیاستمداران داخلی و خارجی... اگر من هم مثل این قوم در همین شرایط با همین تعداد خدایان و رهبران مختلف زندگی میکردم، چه چیز من را ازین وحشی گیری نجات میداد جز "اطیعوالله و اطیعوالرسول و اولی الامر منکم" ؟

همه رهبر دارند! فقط بعضی رهبرانشان را دانسته انتخاب میکنند، و دیگران در انتخاب انجام شده قرار میگیرند.

پ.ن حمایت ایران از مظلومین با وجود سابقه روابط دوستانه با دولت خطاکار هند، ستودنیست! پ.پ.ن مودی بداند، دفاع از مسلمانان مظلوم مرز ندارد!

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

خسارتی بزرگ برای انجمن حجتیه

پیام رهبر انقلاب به دولت هند می فهماند که مسلمانان مظلوم به حال خود رها نشده‌اند

دستها بالاست، شلیک نکنید!

0 نظر

ارسال نظر

capcha