نماینده مردم فلاورجان :

متأسفانه پروازهای برخی از شرکت‌های هواپیمایی به شرق آسیا متوقف نشده است

 متأسفانه پروازهای برخی از شرکت‌های هواپیمایی به شرق آسیا متوقف نشده است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر از همان ابتدایی که اثبات شد، ویروس کرونا یک ویروس مسری است و دیگر کشورها را تحت تأثیر خود قرار خواهد، در انجام سفرها و معاملات با شرق آسیا، نظارت و کنترل شدیدتری صورت می‌گرفت، شاهد وقوع مشکلات امروزی نبودیم یا کمتر درگیر آن می‌شدیم.

وی افزود: کرونا زندگی عادی و معمولی مردم ایران تحت تأثیر قرار داده و ایکاش در آستانه نوروز این اتفاق نمی‌افتاد؛ چون هم عید نوروز را برای مردم از جذابیت انداخت و هم به بازار شب عید کشور هم آسیب جدی وارد کرد.

نماینده مردم فلاورجان ادامه داد: وجود برخی اشتباهات و ضعف‌ها در سیستم مدیریتی دولت که مانع اعمال تدابیر شدید و به موقع در نظارت بر انجام سفرها به شرق آسیا شد، امروز به اقتصاد کشور آسیب وارد کرده و می‌بینیم که بازار شب از رونق افتاده است.

موسوی لارگانی با بیان اینکه کرونا بر مراودات اقتصادی ایران با کشورهای همسایه تأثیرگذار بوده است، یادآور شد: البته این وضعیت گذراست و به مرور زمان با کنترل شرایط دوباره مرداودات اقتصادی ما با همسایگان به حالت عادی باز خواهد گشت، البته در شرایط فعلی کم و زیاد تبادلات تجاری با این کشورها داریم، اما مانند گذشته نیست.

 وی با اشاره به اینکه برخی شرکت‌های هواپیمایی همچنان به شرق آسیا پروازهایی را انجام می‌دهند، گفت: این شرکت‌ها نباید به خود اجازه دهند به خاطر اینکه زیان نپردازند با جان مردم بازی کنند؛ چون هر فردی که به کرونا مبتلا شود، می‌تواند ده‌ها نفر دیگر را مبتلا کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: به چه قیمی شرکت‌های هواپیمایی باید به خود اجازه ‌دهند که نسبت به حفظ جان مردم، بی‌تفاوت باشند و یا ارزش جان مردم از پول برای آنها کمتر باشد.

موسوی لارگانی با بیان اینکه برخی از سودجویان از آب گل‌آلودی که به واسطه ویروس کرونا ایجاد شد، برای خود ماهی گرفتند، گفت: این سودجویان در این وضعیت قیمت کالاهای اساسی و موردنیاز مردم را افزایش دادند و در اقدام خیانتکارانه به منافع ملی، دست به احتکار زده‌اند که این مسئله هم خیانت به کشور محسوب می‌شود و هم یک اقدام ضد حقوق بشری.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پاکستان استفاده از الگوی ایران دربرگزاری مراسم محرم را خواستار شد

پوتین از تأیید و ثبت اولین واکسن کرونا خبر داد

پیشنهادات رهبر جریان صدر عراق برای برپایی مراسم عزاداری محرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha