آزمایشگاه مخصوص ساخت کیت کرونا در آمریکا آلوده بود

آزمایشگاه مخصوص ساخت کیت کرونا در آمریکا آلوده بود

به گزارش سراج24، منابع آگاه امروز دوشنبه از احتمال آلوده بودن آزمایشگاهی در آمریکا که به ساخت کیت تست «کرونا» اختصاص داشته خبر داده است. پایگاه خبری «آکسیوس» گزارش داد یک دانشمند زیرمجموعه دولت فدرال آمریکا از احتمال آلوده بودن آزمایشگاهی در شهر «آتلانتا» خبر داده که دولت آمریکا در آن به ساخت کیت‌های  تست«کرونا» اشتغال داشته است. 

دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» دستور انجام تحقیقات مستقل درباره این آزمایشگاه که زیر مجموعه «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها» است را داده و ساخت کیت‌ در این مجموعه معلق شده است. 

این خبر در شرایطی اعلام شده که دولت دونالد ترامپ به دلیل عدم آمادگی برای مقابله با گسترش ویروس کرونا آماج انتقادتی تند قرار گرفته است. اما دولت آمریکا هنوز علناً درباره نگرانی‌های خاصی که «سازمان غذا و دارو» در آمریکا درباره این آزمایشگاه مطرح کرده اظهارنظر نکرده است.

آکسیوس نوشته مقام‌های ارشد آمریکایی نگفته‌اند ناظران غذا و دارو دقیقاً در «آزمایشگاه آتلانتا» چه چیزی مشاهده کرده‌اند. این آزمایشگاه یک فرمول آزمایشی برای انجام تست ویروس کرونا طراحی کرده و در حال ساخت کیت‌های آزمایشی برای آزمایشگاه‌های سراسر کشور بود. 

یک نماینده «اداره غذا و دارو» در بیانیه‌ای به آکسیوس گفت سازمان‌های دولتی آمریکا برای حل مسائل مربوط به این آزمایش‌های کرونا دست به کار شده‌اند. مقام‌های آمریکایی روز دوشنبه مرگ دومین فرد مبتلا به ویروس «کووید-۱۹» در آمریکا را تأیید کردند. 

اعلام خبر فوت دومین قربانی ویروس کرونا در آمریکا در حالی اعلام شده است که بنا به گزارش مقام‌های بهداشت این کشور، مجموع مبتلایان به این ویروس در آمریکا به بیش از ۸۰ نفر افزایش یافته است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اعلام حکومت نظامی در چند شهر بزرگ آمریکا

احتمال وقوع جنگ داخلی در آمریکا قوت گرفت

فرار مشتریان وحشت زده در پی تیراندازی در یک مرکز خرید در حومه آتلانتا آمریکا /فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha