نماینده مردم اردبیل:

دولت با سرگرم شدن به ویروس کرونا، ویروس گرانی را رها کرده است

 دولت با سرگرم شدن به ویروس کرونا، ویروس گرانی را رها کرده است

به گزارش سراج24،صدیف بدری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‎‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، درباره گرانی‌های اخیر در بازار اظهار کرد: متأسفانه گرانی‌هاس اخیر در بازار به خاطر سوداگری دلالان و برهم زنندگان ثبات بازار است و از همه بدتر اینکه دولت همه چیز را رها کرده و فکری برای کنترل قیمت‌ها ندارد.

وی افزود: دولت به بهانه اینکه مشغول مبارزه با شیوع ویروس کروناست، دیگر با شیوع ویروس گرانی در بازار مقابله نمی‌کند و امروزه همه چیز را در کرونا می‌بیند! و نمی‌داند که وظیفه دولت هم مبارزه با کروناست و هم مبارزه با ویروس گرانی.

نماینده مردم اردبیل با بیان اینکه در چند روز گذشته قیمت مصالح ساختمانی چندین برابر شده است، گفت: متأسفانه مجلس هم فعلاً تعطیل است و دولت به یکه‌تاز میدان بی‌مدیریتی کشور تبدیل شده است.

بدری ادامه داد: اگر دولت ورود جدی به مقوله کنترل قیمت‌ها نداشته باشد، مردم باید انتظار گرانی بیشتر را داشته باشند و قطعاً بیشتر اذیت خواهند شد.

وی با بیان اینکه مردم انتظار نداشتند که در شرایط فعلی و در آستانه سال نو مجلس به خاطر کرونا تعطیل شود، یادآور شد: مجلس می‌توانست اقدامات پیشگیرانه بهتری را جایگزین پیشنهاد تعطیلی این نهاد مهم قانون‌گذاری و نظارتی می‌کرد، البته سه‌شنبه این هفته و هفته آینده جلسات مجلس برگزار خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده گفت: حداقل حقوق، دو میلیون و 800 هزار تومان برای سال آینده تعیین شده است و به این میزان مزایا هم اضافه خواهد شد و کارکنان حداقل چهار میلیون تومان را دریافت می‌کنند.

بدری تصریح کرد: اگر در مجلس این حداقل حقوق تصویب شود و شورای نگهبان هم ایرادی به آن نگیرد، دولت باید مصوبه مجلس در خصوص حقوق کارکنان دولت را اجرا کند و حتی کمیسیون تلفیق هم منابع مالی آن را در نظر گرفته است و انصافاً این میزان حقوق از حداقل هم کمتر است و دولت نباید ایرادی به آن بگیرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

میزان واکسیناسیون کافی نیست

انتقال ویروس کرونا‌ی هندی از طریق میوه‌های وارداتی صحت ندارد

تولید واکسن ایرانی موفقیت تاریخی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha