نماینده مردم اهواز:

کرونا در اهواز شیوع نیافته است

کرونا در اهواز شیوع نیافته است

به گزارش سراج24، جواد کاظم‌نسب، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در رابطه با آخرین وضعیت استان خوزستان در مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: میزان شیوع ویروس کرونا در استان خوزستان در مقایسه با مناطق دیگر کشور، کمتر است، البته این بدین معنا نیست که هیچ اقدامی برای جلوگیری از شیوع آن صورت نمی‌گیرد، بلکه تدابیر خاص و ویژه‌ای اندیشیده شده است.

وی افزود: چندین بیمارستان به بیماران کرونایی در استان خوزستان به ویژه اهواز تخصیص داده شده و اقدامات اولیه هم انجام شده است، اما در مجموع وضعیت استان خوزستان به مراتب بهتر از سایر مناطق کشور است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه گرمای هوا مانع شیوع بیماری کرونا در کشور خواهد شد، گفت: از آنجا که وضعیت آب و هوا در خوزستان گرمتر از دیگر استان‌هاست، خیلی ویروس کرونا در این استان، توان شیوع و فراگیری ندارد.

کاظم‌نسب بیان کرد: همچنین مردم خوزستان بیشتر در خانه‌هایشان مانده‌اند و کمتر از خانه خارج می‌شوند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، استان خوزستان مانند شهرهای شمالی کشور، خیلی توریست‌پذیر نیست و مردم ترجیح می‌دهند در زمان تعطیلات با هدف تفریح به شمال کشور سفرکنند؛ لذا چون خوزستان در مقایسه با شهرهای شمالی، گردشگر کمتری جذب می‌کند، میزان مبتلایان به کرونا در این استان کمتر است.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت حمله ملخ‌ها به اهواز گفت: حجم انبوه ملخ‌ها در اطراف شهرستان شادگان هستند و امکان دارد تمام محصولات کشاورزی استان خوزستان را مورد تهدید و آسیب قرار دهد.

کاظم‌نسب ادامه داد: مدیریت بحران استان و استاندار خوزستان جلسات مکرری را برای مقابله با حمله ملخ‌ها برگزار کرده‌اند و سم‌پاشی یکی از خروجی‌های این جلسه بوده، ولی در کل فعلآً ملخ‌ها به اهواز ورود پیدا نکرده‌اند.

وی با اشاره به تأثیر کرونا بر صادرات محصولات کشاورزی گفت: تا پیش از اینکه مشخص شود، ویروس کرونا در ایران شیوع یافته است، تمامی محصولات کشاورزی ما به کشورهای همسایه صادر می‌شد، اما امروز عراق، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس مرزهای خود را بسته‌اند و فعلاً به طور موقت صادراتی به این کشورها نداریم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تجهیزات دفاعی"عین الاسد" نتوانست مانع موشک های سپاه شود / پاسخ های ما مثل ترامپ، نیست

وداع با شهدا ‌از ‌میدان مولوی در ساعت ۸ صبح

اولین سالگرد شهدای حادثه تروریستی 31 شهریور برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha