واکنش کاربران فضای مجازی به نامه گلایه‌آمیز وزیر بهداشت به حسن روحانی

واکنش کاربران فضای مجازی به نامه گلایه‌آمیز وزیر بهداشت به حسن روحانی

به گزارش سراج24، شب گذشته برخی رسانه‌ها از نامه گلایه آمیز وزیر بهداشت به حسن روحانی خبر دادند. نامه‌ای که پس از انتشار بخش‌هایی از آن با حمایت کاربران شبکه های اجتماعی همراه شد.

در بخشی از این نامه آمده‌ است:

«به استحضار میرسد با پیش‌بینی اینجانب از احتمال ورود ویروسکرونای جدید به کشور طی نامه ای به گمرکات کشور اعلام نمودم صادرات و خروج ماسک تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شود و همکارانم را مامور کردم تا با قیمت مناسب تولیدات داخل را خریداری و جهت روز مبادا ذخیره کنند.

متاسفانه علیرغم پیگیری فراوان مقدار اندکی خریداری و بقیه تولیدات کشور وارد بازار سیاه شد. متاسفانه پس از حدود ۱۰ روز فقط یک میلیون عدد ماسک تحویل و بقیه نمی‌دانم در کجا انباشته شده، همکاران اینجانب بدلیل اجبار شبانه‌روز در بازارهای مختلف و درنقش واسطه و دلال از قاچاقچیان با قیمت گزاف می‌خرند.

سوال بنده این است که آیا در شرایطی که همکاران جان بر کف اینجانب در سخت‌ترین شرایط ممکن روز و شب در بخش‌های آلوده پروانه‌وار گرد مردم می‌گردند و خواب و آرامش و سلامتی را قربانی سلامت و راحتی مردم می‌کنند، در ایامی که احتمال آلودگی مردم بدلیل عدم وجود اقلام حفاظتی و پیشگیرانه در خطرست ، این شبکه فرصت‌طلب بی‌انصاف از کجا خاطر جمعی دارد که اینگونه جسورانه روبروی مردم و مسئولین می‌ایستد و به راحتی اعلام می‌کند که دویست میلیون ماسک را می‌تواند ۲۴ ساعته با فلان قیمت در فلان جا عرضه کند؟

آیا رواست گروهی دل به دریای آلودگی جهت رهایی مردم بزنند و گروهی لباس و ماسک اینان و بیمارانشان را در انبارها برای سودجویی صد برابری و یا قاچاق به دیگر کشورها تلنبار کنند؟

اینجانب تردید ندارم اگر عزم دستگاه‌های کشور بر حل مشکلی به این سادگی باشد نباید اینقدر شرمسار مردم و همکارانمان در سراسر کشور باشیم.»

سید پویان حسین پور با اشاره به احتکار ماسک و مواد ضدعفونی کننده، وزارت صنعت را علت گلایه‌های وزیر بهداشت دانست و نوشت: ‏یکی از مسائلی که در مقابله با ‎#کرونا در کشور آزاردهنده شده، ‎#احتکار اقلام پزشکی و بهداشتی مثل انواع ماسک و شوینده‌ها و مواد ضدعفونی‌کننده است که گویا اراده برخورد با اخلال‌گرانش در وزارت صنعت، معدن و تجارت نیست! نامه امشب وزیر بهداشت به رییس‌جمهور، پرده از ابعاد این موضوع برداشت!

محمد شیروانی هم با تشبیه فضای کشور به جبهه‌ی جنگ اینگونه از عوامل تهیه و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده انتقاد کرد: «‏درد یعنی اینکه پرسنلِ بیمارستان های ما در خط مقدم ‎#کرونا مشغول جهاد هستند، اما در پشت جبهه و در بخش تدارکات، عده ای بی خیال نشسته اند و تیشه به ریشه مردم میزنند. اگر باور نمیکنید، نامه ی نمکی به روحانی را بخوانید!»

کاربر «بچه طهرون» هم با اشاره به ناکارآمدی بخش‌های دولتی از سپاه پاسداران خواست تا وارد صحنه شوند: «‏با توجه به نامه دکتر نمکی از ناکارامدی دولت روحانی در مدیریت منابع و توزیع موارد بهداشتی و تهدید امنیت جانی مردم از سپاه پاسداران خواهشمندیم با ورود به این مسئله حیاتی باز مثل همیشه به داد این مردم مظلوم برسید.»

کاربر «حاج حیدر» هم از عدم نظارت وزارت صنعت معدن و تجارت گلایه کرد و نوشت: «‏وزیربهداشت در نامه‌ای به روحانی از وضعیت قاچاق و احتکار ماسک گلایه کرد.

کشف بیش از ۹میلیون ماسک احتکاری توسط پلیس وسپاه، تولید ماسک توسط وزارت دفاع و... خبرهای خوشی بود، تااینکه امروز خبر رسید از انبار دیجی‌کالا هم ۵میلیون ماسک کشف شده است! این وسط بازرسی وزارت صمت دقیقاً کجاست؟»

کاربر «بانوی مسلمان آریایی»هم با اشاره به افزایش قیمت طلا و‌ دلار نوشت: «‏قیمت دلار و طلا رو به کاهش بود ناگهان دوباره از سرشب روند صعودی به خود گرفت، همان هایی که نمیگذارند طلا و دلارو مایحتاج مردم ارزان شود همان ها هم نمیگذارند ماسک و اقلام بهداشتی به مردم رسد آقای روحانی مافیا موجود در دولت را رسوا کنید»

کاربر شهاب هم در توییتی خواستار «خداحافظی» وزیر صنعت معدن و تجارت شد و‌ نوشت: «‏این نامه ی وزیر بهداشت برخلاف نامه های قبلی "فیک" نیست ، حرف دل پرستاران و کادربیمارستانیست که جانشان بخاطر زالوهای وزارت صمت در خطر است.

اکنون در این زمینه یک ملت پشت وزیر بهداشت است ، مجلس که بحمدلله تعطیل است ، وزیر صمت با یک خداحافظی همه را خوشحال کند!»

کاربر جنلی هم نوشت: «‏اون دویست میلیون ماسک‌ی که وزیر بهداشت تو نامه به روحانی ازش حرف زده احتکار نشده، چون اگر بحث احتکار بود به ق.ق و ن.ا و واجا و ... گزارش میداد نه اینکه از رئیس جمهور گلایه کنه!

آقای روحانی وزرای دیگه و دستگاه‌های زیر دستت دارن با مردم چکار میکنن که صدای وزیر بهداشتت در اومده!!؟؟؟»

کاربر دیبی هم که از ادبیات معکوس برای نوشته‌های خود استفاده می‌کند اینطور به نامه وزیر بهداشت واکنش نشان داد: «‏ "وزارت بهداشت گفته باید ماسک بخریم اما دولت پشت گوش انداخته، کار انقدر بیخ میدا کرده که وزیر بهداشت نامه زده به روحانی و گفته بخاطر کم کاری شما اوضاع به اینجا رسیده!"

میشه واژه ی خیانت رو برای من معنی نکنید؟!»

محمد پازوکی هم شرایط را به بازی مافیا تشبیه کرد و نوشت: «‏وضعیت ‎#کرونا بحرانی نیست اما با دولت بی‌تدبیر اصلاحات داره میشه! وزیر بهداشت به روحانی نامه زده که بعد از ۱۰روز، فقط ۱میلیون ماسک تونستیم تو بازار پیدا کنیم و از مافیایی صحبت کرده که میتونه ۲۰۰میلیون ماسک عرضه کنه!

مافیا داره شهروندارو میکشه، روحانی هم بیخیاله. عجیب نیست؟؟»

مصطفی سیستانی هم نوشت: «‏مشکل کشور ما نه تحریم است نه کمبود امکانات مشکل اصلی یک عده مدیر بی عرضه دولتی است که در مواقع بحرانی عرصه برای سودجویان و محتکران باز میشود.نامه امروز وزیر بهداشت مبنی بر عدم همکاری وزارتخانه ها و احتکار ماسک بار دیگر بر مدیریت ضعیف آقایان دولتی در مواقع بحرانی صحه گذاشت.»

آنچه در ادامه می‌بینید بخش دیگری از واکنش‌های مردم به گلایه‌نامه وزیر بهداشت است:

اخبار مرتبط

عکش نوشت/کشوری که روحانی تحویل می دهد

ویدئو/ دولت ناکارآمد ...

ویدئو/ کارنامه روحانی در حوزه اجتماعی

0 نظر

ارسال نظر

capcha