نماینده مردم رفسنجان:

کالاهای صادراتی ایران به کشورهای همسایه مرجوع نشده است

 کالاهای صادراتی ایران به کشورهای همسایه مرجوع نشده است

به گزارش سراج24، احمد انارکی محمدی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا در کشور، آسیب بسیاری به اقتصاد ایران و مراکز تولیدی وارد کرده است.

وی افزود: وقتی مراکز خرید یا پاساژها به دلیل بیماری کرونا، تعطیل می‌شوند، صاحبان مشاغل با بحران و مشکلات عدیده مواجه می‌شوند؛ چون هم باید اجاره پرداخت کنند و هم باید حقوق پرسنل خود را واریز کند و هم اقساط بانکی را مجبور هستند که بپردازند.

نماینده مردم رفسنجان گفت: علاوه بر این مشکلات، قالب صاحبان مشاغل باید اجاره منزل و نیز خرج خانواده را آن هم در این گرانی و تورم تأمین کنند؛ لذا از دولت انتظار داریم که تدابیری را بیندیشد تا صاحبان مشاغل فرصت جبران زیان را داشته باشند.

انارکی محمدی با بیان اینکه ستادی برای شناسایی صاحبان مشاغل که به خاطر شیوع ویروس کرونا متحمل زیان شده‌اند، تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: این ستاد اطلاعات تمامی صاحبان مشاغل را جمع‌آوری خواهد کرد تا بتواند به آنها کمک کند.

وی ادامه داد: کرونا به تجارت کشورمان با سایر کشورها آسیب وارده کرده است و به همین دلیل بسیاری از کشورهای همسایه سخت‌گیری‌هایی بسیاری را در تجارت با ایران اعمال کرده‌اند و در همین راستا، مرزهایشان را مسدود یا نظارت را بیشتر کرده‌اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا کشورهای همسایه کالاهای خریداری شده از ایران را به خاطر کرونا مرجوع کرده‌اند، صحت دارد، گفت: چنین مباحث و موضوعاتی با هدف التهاب جامعه و بازی با افکار عمومی مطرح می‌شود و صحت ندارد، البته کشورهای همسایه نظارت را بر مرزهایشان با ایران افزایش داده‌اند، اما این به معنی ارجاع کالاهای وارداتی از ایران نیست؛ چون هرکالایی که صادر می‌شود، طبق استانداردها بوده و مجوزهای سلامت را دارا است.

انارکی محمدی تصریح کرد: در چنین وضعیتی باید مراقب بود تا سوداگران نظم بازار را مختل نکنند و همچنین نباید فریب آنها را خورد؛ زیرا سوداگران برای کسب سود نامتعارف هر کاری که بتوانند انجام خواهند داد که نمونه آن را در روزهای اخیر با احتکار ماسک‌ها شاهد بودیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha