نماینده مردم شیراز:

شاید امتحانات خرداد ماه مدارس به تعویق بیفتد

 شاید امتحانات خرداد ماه مدارس به تعویق بیفتد

به گزارش سراج24، مسعود رضایی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره جبران خسارت‌های وارده به دانش‌آموزان ناشی از تعطیلات مدارس به خاطر شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها به خاطر شیوع بیماری کرونا، آسیب‌های جدی را به نظام آموزشی کشور وارد کرده است؛ مخصوصاً اینکه پیش از شیوع کرونا، به دلیل آلودگی هوا و برودت هوا مدارس با تعطیلات بسیاری روبه‌رو بودند.

وی افزود: برای اینکه خسارات ناشی از تعطیلات مکرر مدارس جبران شود؛ دو راهکار در پیش رو داریم و کمیسیون اجتماعی مشغول بررسی این دو راهکار است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نخستین راهکار این است که آموزش مجازی در کشور تا عادی شدن وضعیت رواج و فراگیر شود، البته این نوع سیستم آموزشی چون جدید است و به مرحله فراگیری نرسیده و در برخی شهرستان‌ها، دانش‌آموزان و خانواده آنها با این سیستم آشنا نیستند، شاید خیلی موفق و کارساز نباشد و ممکن است این سیستم و کاهش کیفیت آموزشی با تبعیض و افت ارائه خدمات آموزشی همراه باشد.

رضایی دومین راهکار را در جبران این خسارات، افزوده شدن بر تعداد روزهای کاری مدارس عنوان کرد وگفت: بهترین راه همین است که اگر آموزش و پرورش و سایر مسئولان ذی‌ربط صلاح بدانند به مقدار زمان کاری مدارس اضافه شود.

وی در همین رابطه ادامه داد: کمیسیون اجتماعی در تلاش است تا امتحانات خرداد ماه دانش‌آموزان به تعویق بیفتد و در فصل تابستان این امتحانات برگزار شود؛ لذا با این روش مدارس دانش‌آموزان تا تابستان ادامه خواهد یافت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید فرض را بر این بگیریم؛ همانند کشورهای اروپایی که تعطیلات زمستانی دارند، ما هم به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا پایان عید به دانش‌آموزان فرصت تعطیلات داده‌ایم و برای جبران کمبود جلسات آموزشی، این جلسات تا یک ماه مشخص از تابستان ادامه بیابد.

رضایی گفت: البته این پیشنهاد احتمالاً به طور استثنا برای دوره تحصیلی سال جاری اجرا شود و بعد از رفع ویروس کرونا از دوره تحصیلی سال آینده اجرا نخواهد شد وبه روال عادی بازخواهد گشت.

وی درباره احتمال لغو تعطیلات نوروز و افزوده شدن بر تعداد تعطیلات عید فطر تأکید کرد: این مسئله صحت ندارد و کذب است و حتی با وجود ویروس کرونا و شدت یافتن شیوع آن، نمی‌توان تعطیلات نوروز را هم جزء تعطیلات به حساب آورد؛ چون عملاً با این وضعیت مردم در تعطیلات نوروز به مسافرت نخواهند رفت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha