اولین واکسن ویروس کرونا حفظ آرامش است

 اولین واکسن ویروس کرونا حفظ آرامش است

به گزارش سراج24، مجید ابهری در خصوص کنترل و مدیریت هیجانات روانی مردم در مقابله با بیماری «کرونا» اظهار کرد: واکنش‌های رفتاری بخشی از جامعه، متناسب با حجم این بیماری نیست و با توجه به اینکه ورود این بیماری به کشور ما تقریبا قابل پیش بینی بود بالاخره این بیماری وارد ایران شد؛ اما نگرانی‌های مردم از این بیماری به شدت زیاد است.

این آسیب شناس اجتماعی با تأکید بر لزوم رعایت برخی از نکات در مبارزه با بیماری «کرونا» بیان کرد: کنترل و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، همچنین رعایت موازین بهداشتی و مراقبت کردن از خود و وابستگان، اصلی است که باید قابل توجه باشد اما نه به این حجمی که موجب نگرانی مردم شده است.

وی با تأکید بر لزوم حفظ آرامش در مردم گفت: اولین واکسن این بیماری حفظ آرامش و دومین واکسن نیز رعایت بهداشت فردی است که بارها از سوی مسؤولان وزارت بهداشت گوشزد شده است. 

ابهری عنوان کرد: کافیست هنگام ورود به خانه دست و صورت خود را با آب و صابون شست و اجازه نداد این ویروس از بیرون از محیط خانه وارد خانه شود. 

این استاد دانشگاه بیان کرد: شایعه پراکنی در صف نانوایی، مترو، اتوبوس، همچنین بیان مطالبی که از فضای مجازی و بدون منبع ذکر می شود، خیانتی است که قابل گذشت نیست؛ سومین واکسن نیز عدم بیان مطالب بدون منبع بوده که خود به آرامش مردم بیشتر کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه مسؤولان تاکنون همه حقایق را درباره این بیماری مطرح کرده‌اند تصریح کرد: مسلما جای هیچگونه پنهان کاری وجود ندارد؛ چراکه مقامات وزارت بهداشت اخباری که از صحت کافی برخوردار هستند را بیان می‌کنند و در همین راستا بیان اخبار خارج از چارچوب وزارت بهداشت صحیح نیست و نباید به اخبار منابع غیر رسمی توجه کرد.

ابهری ضمن بیان این نکته که کرونا مانند هزاران بیماری دیگر پشت سر گذاشته خواهد شد عنوان کرد: ویروس آنفولانزا n1h1 از این ویروس خطرناک تر بود اما شکست داده شد؛ ما ملتی هستیم که مشکلات زیادی نظیر سیل و زلزله نتوانستند ما را به زانو در بیاورند از همین جهت داشتن اعتماد به نفس از سوی مردم یک ضرورت است.

آسیب شناس اجتماعی با تأکید بر توانمندی‌های علمی و پزشکی در کشور خاطرنشان کرد: مردم ما بدانند که توانایی پزشکان و دانشمندان ما در زمینه‌های علمی اگر بالاتر از سایر کشورها نباشد کمتر هم نیست و از همین جهت اعتماد به نفس مبارزه با این بیماری را داشته باشند و بدانند که حتما کرونا هم در کشور شکست خواهد خورد.

وی با بیان اینکه تمام نیروهای وزارت بهداشت بسیج شده‌اند، عنوان کرد: از همین جهت مردم با حفظ آرامش و صبر و حوصله در مقابله با این بیماری باید به مسؤولان در انجام وظایف خود کمک کنند. طبیعی است که روزهای نخست انتشار این بیماری در هر کشوری از آنجایی که شناسایی افراد بیمار کمی دشوار بوده، کمی نگران کننده است اما در ادامه شاهد خواهیم بود که روند کنترلی به نحو احسن در کشور پیش خواهد رفت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دوره آموزش آنلاین پیشگیری، کنترل و درمان اختلالات رفتاری در ایام بیماری کرونا

تصمیم گیری برای برگزاری نماز عید فطر با ستاد مبارزه با کرونا است

مساجد کشور از سه‌شنبه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باز می‌شوند

0 نظر

ارسال نظر

capcha