نماینده مردم آستانه اشرفیه:

کشور به زودی از وضعیت قرمز خارج خواهد شد

 کشور به زودی از وضعیت قرمز خارج خواهد شد

به گزارش سراج24، محمدحسین قربانی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بعد از بحران اخیری که بعد از شیوع بیماری کرونا در کشور، به وجود آمد، کمیسیون بهداشت مجلس فوراً وارد کارزار شد و کمیته‌ای را مشتکل از 5 نفر تشکیل داد.

وی در همین رابطه افزود: این کمیته متشکل از دو نفر از اعضای کمیسیون بهداشت اعم از نایب رئیس اول و دوم و سه نفر دیگر از اعضای کمیسیون بهداشت است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیته جهت تأمین منابع مالی و چگونگی کنترل بیماری کرونا تشکیل شده است.

قربانی با بیان اینکه پیشنهاد تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های کشور تا پایان سال به دولت ارسال شد، افزود: این تعطیلی با سایر تعطیلی‌ها که به بهانه آلودگی هوا یا بارش برف و باران اتفاق می‌افتد، متفاوت است؛ چون در مدارس، دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی خیلی ابزارهای کنترلی و نظارت وجود ندارد.

وی بیان کرد: حدود 900 میلیارد تومان سازمان برنامه و بودجه در اختیار وزارت بهداشت قرار داده تا با این بیماری مقابله کند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه با بیان اینکه امروز ساعت 16، اعضای کمیسیون بهداشت مجلس با قرارگاه مرکزی مقابله با کرونا تشکیل جلسه خواهد داد تا به یک جمع‌بندی کلی دست یابیم، گفت: آنچه که در این شرایط مهم و ضروری است، ملاک قرار دادن تصمیمات قرارگاه مرکزی مقابله با کرونا است.

قربانی با بیان اینکه در جلسه امروز وضعیت کمی ماسک‌ها و دستکش‌ها در بازار بررسی خواهد شد، تصریح کرد: از دولت و رسانه‌ها می‌خواهم تا اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف ارائه دهند تا از التهاب جامعه بکاهد.

وی از مردم خواست تا در شرایط حاد بیماری‌های عفونتی؛ ریوی و تنفسی  به بیمارستان‌ها مراجعه کنند، گفت: با توجه به آماده‌باش تمامی نهادها و پیشگیری‌ها و موفقیت‌هایی که در خصوص مقابله با کرونا انجام شده، به زودی از وضعیت قرمز خارج خواهیم شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رئیسی: با توجه به واکسیناسیون عمومی منع تردد شبانه لغو شود

پرهیز از هر اقدامی که موجب سستی در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی شود، ضروری است

ممنوعیت تردد شبانه برای حفظ سلامت مردم است نه کسب درآمد

0 نظر

ارسال نظر

capcha