نصرالله پژمانفر:

دولت و مجلس غیر از حرف‌های شعاری، آن‌طور که باید به مباحث بیانیه گام دوم ورود اثرگذاری نداشتند

دولت و مجلس غیر از حرف‌های شعاری، آن‌طور که باید به مباحث بیانیه گام دوم ورود اثرگذاری نداشتند

نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 ضمن بیان نظر خود در خصوص بیانیه‌ی گام دوم انقلاب گفت: بر روی بیانیه‌ی گام دوم مطالعه داشتم. ابلاغ این بیانیه یکی از مهم‌ترین رویدادهای چهل سال انقلاب بود که رهبر معظم انقلاب مطالبات خود را جهت پیشرفت کشور در آستانه‌ی ورود به دهه‌ی پنجم انقلاب با این بیانیه مطرح کردند. این بیانیه برنامه‌ی احتیاجات کشور است و شامل راهکارهایی است که فضای بوروکراسی را نجات می‌دهد و شرایط را از وضعیت موجود بیرون خواهد بود.

وی افزود: این راهکارها در چارچوب ساختارهای رایج دنیا نمی‌گنجد که نمونه‌ی آن ورود جوانان مومن انقلابی در عرصه‌ی شتاب‌بخشی به فرایندهای مختلف کشور اعم از مسائل علمی، اجرائی و نظارتی است.

عضو فرهنگی مجلس تصریح کرد: رهبر انقلاب در بیانیه به حضور کامل جریان جوان مومن و انقلابی تاکید دارند تا به واسطه‌ی آنان به حرکت پیشرفت کشور سرعت بخشیده شود. این اتفاق یک رویداد بسیار ارزشمند است که رهبر انقلاب به آن ورود پیدا کردند و مسیر را برای ملت روشن کردند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی اظهار داشت: دولت و مجلس در یک سال گذشته به غیر از حرف‌های شعاری که مطرح شده است، آن‌طور که باید به مباحث بیانیه گام دوم ورود اثرگذاری نداشتند. به نظر من احتیاج به بازنگری اساسی در این موضوع داریم.

پژمانفر در پایان بیان کرد: مجلس ورود عملیاتی به موضوعات بیانیه نداشته است. احتیاج بود دستورالعمل‌های بیانیه به طور ویژه بررسی و عملیاتی شود و ما نمایندگان اقدام مناسبی در برابر آن داشته باشیم. متاسفانه راهکاری در مجلس ارائه نشد و برنامه‌ی قطعی برای جلو بردن دستورات بیانیه وجود نداشت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رئیس‌ جمهور از دستیار مردمی‌سازی دولت چه انتظاراتی دارد؟

باید معوقه حقوق سربازان ماه بعد داده شود

سومین هیات رئیسه پارلمان یازدهم؛ نام‌ها و گمانه‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha