علیرضا عرفانی:

برخی مسئولین اهمیت بیانیه گام دوم را درک نکرده‌اند/ انتظارات رهبر انقلاب با این عملکرد برآورده نمی‌شود

برخی مسئولین اهمیت بیانیه گام دوم را درک نکرده‌اند/ انتظارات رهبر انقلاب با این عملکرد برآورده نمی‌شود

علیرضا عرفانی کارشناس مسائل اقتصادی در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی بیانیه‌ی گام دوم رهبر معظم انقلاب گفت: بیانیه‌ی گام دوم از نگاه رهبر انقلاب مسیر آینده‌ی انقلاب و حرکت ایران را ترسیم کرده است. این بیانیه برای ما روشن می‌کند که در آینده باید به کجا برسیم، چه امکاناتی داریم و چه امکاناتی باید فراهم کنیم تا به اهدافمان برسیم.

وی در خصوص موارد اشاره شده در زمینه‌ی رشد اقتصادی در بیانیه‌ی گام دوم تصریح کرد: یکی از عواملی که مسیر آینده‌ی ما را برای رسیدن به اهدافمان هموار می‌کند، مسائل اقتصادی است. ما ظرفیت گسترده‌ای در داخل کشور اعم از نیروهای انسانی مستعد، منابع و ذخایر انرژی و معدنی داریم. هم‌چنین ما پتانسیل ژئوپلیتیکی داریم و به این موارد در گام دوم هم اشاره شده است.

این کارشناس افزود: در منطقه‌ای که ما قرار داریم ظرفیت‌های زیادی وجود دارد. موقعیت جغرافیایی ما در کنار همسایگانی که با حدود 600 میلیون جمعیت، یک ظرفیت عظیم اقتصادی است. افزایش تولید در کشور با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و خارجی می‌تواند اقتصاد کشور را قوی کند.

وی در ادامه بیان کرد: نتیجه‌ی بیانیه در کوتاه مدت حاصل نمی‌شود. بیانیه یک سندی پیش روی مسئولان است که باید سیاست‌های قانون‌گذاری و اجرای قوانین را بر مبنای آن پایه‌ریزی کنند. طی یک سال گذشته آن‌چه در حرف و صحبت‌ها از بیانیه دیده می‌شود خیلی خوب است. از سال گذشته تا امروز جلسات و مراسمات زیادی در این خصوص برگزار شده است اما آن‌چه که در عمل دیده شده این‌طور نبوده است.

این کارشناس اظهار داشت: نمی‌توان گفت که به طور کل در این یک سال به بیانیه عمل نشده است اما حقیقت آن است که مسئولان آن‌طور که باید به بیانیه عمل نکردند. این سطح عملکرد کافی نیست و انتظارات رهبر انقلاب با این شیوه برآورده نمی‌شود.

وی ادامه داد: برخی مسئولان، سیاست‌گذاران و برنامه‌ریزان کشور آن‌طور که باید اهمیت این بیانیه را که برای سیاست‌های آتی کشورمان و آینده‌مان مهم است، درک نکرده‌اند. البته ناگفته نماند که عملی شدن این بیانیه در ابتدا به گام‌های قدرتمندی نیازمند است تا زیرساخت‌های آن فراهم شود. گام‌های اول سخت است و در اکثر مواقع دیده نمی‌شود و به راه افتادن گام‌های بعدی به آن بستگی دارد.

عرفانی در پایان خاطر نشان کرد: فراهم کردن زمینه و شرایط لازم برای جهش و حرکت جهادی به سمت جلو سخت است. با همه‌ی این موارد نباید اجازه دهیم موانع و مشکلاتی که طی این مسیر برایمان ایجاد می‌شود باعث شود تا از هدف اصلی بیانیه دور و از آن غافل شویم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

«بیانیه گام دوم انقلاب» مدلی کارآمد و جامع از اسلام ناب است

استفاده از صحیفه سجادیه در گام دوم انقلاب اسلامی

مراسم عزاداری شهادت امام سجاد (ع) با حضور رهبر انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha