در اولین نشست ملی نهضت دختران امام مطرح شد؛

سردار جعفری: عرصه‌ی جهاد امروز ما در داخل کشور است/ آمریکا جرأت جواب دادن به حمله نظامی ایران را ندارد

سردار جعفری: عرصه‌ی جهاد امروز ما در داخل کشور است/ آمریکا جرأت جواب دادن به حمله نظامی ایران را ندارد

به گزارش سراج24، اولین نشست ملی نهضت دختران امام تحت عنوان "ندا"، از روز سه‌شنبه ۲۲ بهمن الی جمعه ۲۵ بهمن در مجتمع فرهنگی آموزشی آدینه در حال برگزاری است. در روز دوم این دوره، سردار محمدعلی جعفری، فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه‌الله دقایقی را در راستای اهداف پیش‌روی گام دوم انقلاب اسلامی به سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدا با تبیین بخشی از زندگی شهید مقاومت، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: وی ۴۰ سال از عمر مفید خود را صرف جهاد بی‌وقفه در مسئولیت‌های مدیریتی، فرماندهی و رهبری سطح بالا در جهاد و مقاومت کرده است. حاج قاسم سلیمانی در سن ۲۲ سالگی فرماندهی تیپ کرمان را عهده‌دار شد و چند سال پایانی عمر خود را در راه مبارزه با سلطه‌ی استکبار جهانی در منطقه به مجاهدت و تلاش پرداخت.

سردار جعفری تصریح کرد: بخش قابل توجهی از پیروزی‌های دفاع مقدس مرهون جانفشانی‌ها و حماسه‌های او در کنار دیگر شهدا است. امنیت‌های به وجود آمده در حزب‌الله لبنان و برای مردم غزه و فلسطین مدیون خون پاک این شهید بزرگ است.

فرمانده‌ی سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با گریزی به سخنان رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) گفت: راه شهید سلیمانی یک مکتب است که شامل مبانی، اصول و چهارجوب است که شامل اسلام ناب محمّدی است. مجموعه‌ی خصلت‌ها و صفات برجسته‌ی شهید سلیمانی، او را به این مقام نزد مردم رساند و او را صاحب مکتب جهاد مقاومت ساخت.

فرمانده‌ی قرارگاه بقیه‌الله خاطرنشان کرد: دنباله‌روی این راه نشانه‌ی خوبی برای گام دوم انقلاب است. از تلاش‌ها و مجاهدت‌ها در جهت حمایت از انقلاب اسلامی تشکر می‌کنم. افراد باید در گام دوم در برابر نیازهای انقلاب اسلامی و دستورات رهبر معظم انقلاب آماده باشند. از خداوند خواستارم که این راه در ادامه با موفقیت طی و اقدامات سرنوشت‌ساز انجام شود و هم‌چنین بتوانیم راه‌های نیمه‌تمام طی شده و تمامی آن‌ها را به سرانجام مطلوب و قابل قبولی برسانیم.

سردار جعفری، بزرگ‌ترین سرمایه را از دیدگاه امام خمینی (رضوان الله علیه) و رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی)، جوانان مؤمن، متعهد و انقلابی دانست و در ادامه با گریزی به خاطرات جنگ تحمیلی، سخنان دو رهبر جامعه‌ی اسلامی درباره‌ی این گفته را تشریح کرد و در ادامه گفت: از خود گذشتگی ویژگی مهمی است که البته از صفات بارز حاج قاسم سلیمانی است. او از خود برای مردم و جامعه گذشت. یک فرد را جهاد و جهادگری از افراد دیگر تفکیک می‌کند جوهره‌ی اصلی ایمان از منظر خدای متعال در افرادی است که در راه خدا جهاد می‌کنند.

وی با گریزی به آیه‌ی شریفه‌ی ۱۵ سوره‌ی مبارکه‌ی حجرات "إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ لَمْ یَرْتَابُوا وَجَاهَدُوا بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ ۚ أُولَٰئِکَ هُمُ الصَّادِقُونَ"، آیه را تفسیر کرده و گفت: منحصراً مؤمنان واقعی آن کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آوردند و بعداً هیچ‌گاه شک و ریبی به دل راه ندادند و در راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند. اینان به حقیقت راستگو هستند.

سردار جعفری ضمن عنوان مفهوم جهاد اظهار کرد: منظور از جهاد در راه خدا صرفاً قتال نیست بلکه در هر زمان و مکانی متفاوت است. در حال حاضر و به ویژه در گام دوّم انقلاب اسلامی جهاد ما، جنگ و درگیری تن به تن به صورت گسترده نیست. عرصه‌ی جهاد امروزه در داخل کشور است. جهاد فرهنگی، علمی، خدمات اجتماعی و اقتصادی اولویت عرصه‌های مختلف جهاد در گام دوّم انقلاب اسلامی است.

وی در ادامه گفت: در چهل سال اوّل انقلاب اسلامی از تهدیدهای امنیّتی و دفاعی عبور کردیم و در آستانه‌ی ورود به گام دوّم انقلاب اسلامی، قدرت جمهوری اسلامی ایران در برابر ابر قدرت دنیا، آمریکا به چشم می‌خورد. نابودی پهباد آمریکایی، توقف کشتی انگلیسی، موشک باران پایگاه آمریکایی عین‌الاسد و سایر موارد نظامی و امنیتی در مقابل بی‌جواب ماندن این اقدامات نشان از قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران دارد و آمریکا جرأت جواب دادن به این اقدامات را ندارد.

فرمانده‌ی قرارگاه بقیه‌الله بیان کرد: در حال حاضر ما از همه‌ی تهدیدها عبور نکردیم و تهدیدهای نرم فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی زیادی داریم و الآن در جنگ نرم هستیم. باید توجه داشته باشیم که انقلاب‌ها اکثراً از داخل دچار تزلزل می‌شوند و انقلاب جمهوری اسلامی ایران جدا از این مسئله نیست.

وی افزود: نجابت، بصیرت، ایمان و روحیه‌ی انقلابی مردم ایران را مهم‌ترین محور اساسی این انقلاب، اقتدار و عظمت‌هایی که تا به حال آفریده شده است.

فرمانده‌ی سابق سپاه پاسداران چهار عظمت انقلاب اسلامی از وقوع و ماندگاری این انقلاب در بیانیه‌ی گام‌های دوّم انقلاب اسلامی را یادآور شد و تصریح کرد: این موارد شامل کارهای انجام‌شده و دستاوردها در طول چهل سال انقلاب اسلامی، چشم‌انداز پیش‌روی انقلاب اسلامی و نقش نیروی جوان در راه رسیدن به چشم‌انداز پیش‌روی انقلاب اسلامی است.

سردار جعفری اظهار داشت: این گردهمایی در جهت یافتن نقش هر یک از ما در این موقعیّت، خطیر و مهم است و قدم بعدی آن تلاش و مجاهدت در این راه است که برای خدمت به جامعه از جمله امنیّت، هدایت، کمک و دستگیری لازم و ضروری است. هم‌چنین باید توجه داشت که در این راه جهاد با نفس آماده‌سازی برای جهاد برای خدا است.

وی ضمن تبیین مدیریت جهاد در راه خدا، آن را از نظر مقام معظّم رهبری (مدظله‌العالی) دارای سه شرط کلی دانست و بیان کرد: اوّلی آن است که نیّت خالص برای خداوند باشد؛ دوم کارمان همراه با تلاش و سخت‌کوشی باشد و در آخر باید بدانیم کاری جهادی است که مخالف و دشمن دربرداشته باشد که این مورد بسیار بااهمیت است.

فرمانده قرارگاه بقیه‌الله در پایان گفت: موضوعی که مهم قلمداد می‌شود آن است که حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) به عنوان سکّان‌دار انقلاب اسلامی از جوانان می‌خواهند که محور حرکت بزرگ اجتماعی در گام دوّم انقلاب اسلامی برای رسیدن به چشم‌انداز انقلاب به سمت تمدّن نوین اسلامی باشند. رهبر انقلاب خودسازی، جامعه‌پردازی و حرکت به سمت تمدّن نوین اسلامی را هدف قرار داده و آن را جهت حرکت دانستند و  امری عملی خواندند.

گفتنی است اولین نشست ملی نهضت دختران امام (ندا) تا 25 بهمن با برگزاری کارگروه‌ها و دورهمی‌های مختلف ادامه خواهد داشت.

گزارش تصویری

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آمریکایی‌ها حتی یک پیروزی در برابر انقلاب اسلامی نداشتند

بیانیه وزارت خارجه در آستانه دومین سالگرد ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

نگاهی به اقدامات و فعالیت‌های تبیینی رهبر‌ انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha