احمد سالک:

جوانان محور بیانیه‌ی گام دوم هستند/ مسئله‌ی فرهنگ یک زیرساخت در این بیانیه است

جوانان محور بیانیه‌ی گام دوم هستند/ مسئله‌ی فرهنگ یک زیرساخت در این بیانیه است

احمد سالک عضو کمیسیون فرهنگی و نماینده‌ی مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 در آستانه‌ی سالروز ابلاغ بیانیه‌ی گام دوم رهبر انقلاب اسلامی گفت: بیانیه‌ی گام دوم یک برنامه برای چهل سال آینده‌ی ایران است که الگوی پیشرفت اسلامی هم یکی از پشتوانه‌های این بیانیه است. بیانیه 23 محور دارد و شامل 7 توصیه‌ی اساسی و اصولی است که محتوای آن متناسب با شرایط و نیازهای کشور است.

وی افزود: البته کمک این بیانیه، سیاست‌های ابلاغی است که قبلا صورت گرفته است و رهبر انقلاب به برخی از آن سیاست‌ها استناد می‌کنند. نمونه آن 24 بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و نمونه‌ی دیگر آن تکیه به 18 بند در زمینه‌ی سیاست‌های سبک زندگی است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: موارد متعددی در بیانیه در رابطه با مسائل فرهنگی کشور است. معنویت و اخلاق، سبک زندگی ایرانی اسلامی و حتی فرهنگ‌سازی در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی از جمله موارد فرهنگی این بیانیه است. مسئله‌ی فرهنگ در بیانیه‌ی گام دوم یک زیرساخت و ضرورت است.

نماینده‌ی مردم اصفهان خاطر نشان کرد: سال گذشته کارگروه کمیسیون فرهنگی با ریاست بنده تشکیل شد و طی آن بیانیه را در دستور کار قرار دادیم. در جلساتی که پس از آن در کمیسیون برگزار شد، موارد بیانیه بررسی شد و به نشست یک روزه تبدیل شد و همه‌ی مسئولان مرتبط با این بیانیه در آن حضور داشتند.

وی ادامه داد: این اتفاق یک حرکت مثبت و رو به جلو بود و نتایج خوبی از آن بیرون آمد. سازمان صداوسیما، رسانه‌ها، آموزش و پرورش، ناجا و سایر نهادهای مرتبط با این بیانیه فعالیت‌های خوب و اثرگذاری انجام دادند.

عضو کمیسیون فرهنگی عنوان کرد: امروز به دنبال آن هستیم که ارتباط خود را با جوانان بیشتر کنیم. این بیانیه بیش از 40 بار به جوانان اشاره داشته است و به نوعی آنان را محور این بیانیه می‌داند. امیدواریم بتوانیم در نشستی که به زودی برگزار خواهد شد، تعاملات خوبی با جوانان داشته باشیم.

سالک در پایان اظهار داشت: بیانیه به روسای سه قوه ابلاغ شد و هیأت رئیسه‌ی مجلس شورای اسلامی آن را در دستور کمیسیون‌های تخصصی مجلس قرار دادند تا فعالیت اجرایی بر آن صورت بگیرد که در زمینه‌ی اجرایی شدن بیاینه، نمایندگان در هر کمیسیون طرح‌هایی مطرح کردند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

روایت عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی از نقش جهانگیری در اجرای سند ۲۰۳۰

استفاده از صحیفه سجادیه در گام دوم انقلاب اسلامی

ترویج فرهنگ دفاع مقدس یک عبادت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha