ابوالفضل الوترابی:

متاسفانه طی یک سال گذشته بیانیه‌ی گام دوم آن‌طور که باید عملیاتی نشد

متاسفانه طی یک سال گذشته بیانیه‌ی گام دوم آن‌طور که باید عملیاتی نشد

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی بیانیه‌ی گام دوم رهبر معظم انقلاب گفت: بیانیه‌ی گام دوم یک نقشه‌ی راه برای آینده‌ی انقلاب است. این بیانیه، راه چهل سال دوم ماست و آینده‌ی انقلاب را می‌سازد. بیانیه بر دو اصل امید و توجه به جوانان استوار است.

وی افزود: به نظر من امید و جوان‌گرایی از رکن‌های اساسی آینده‌ی ماست که این دو کلیدواژه در متن بیانیه بسیار تکرار شده است و نشان از پراهمیت بودن آن‌ها دارد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس اظهار داشت: بیانیه‌ی گام دوم از تجربیات گذشته برای ساختن آینده با استفاده از ظرفیت‌های جوانان بهره می‌برد. توجه مسئولان و ملت به بیانیه و اجرای آن در سطح کلان مملکت آینده‌ی روشنی برای ایران در پی خواهد داشت.

این نماینده اظهار داشت: در یک سال گذشته بر اساس بخش‌هایی از دستورات این بیانیه توانستیم قوانین چک را در مجلس شورای اسلامی اصلاح کنیم. هم‌چنین بنده طرح‌هایی جهت مقابله با جرایم سیاسی و اصلاح تامین اجتماعی ارائه کردم. البته طرح‌های اصلاح نظام وظیفه‌ی عمومی، قانون پرداخت مهریه و مباحث دیگری مطرح شد که خوشبختانه اکثر این طرح‌ها در طول یک سال به قانون اجرایی تبدیل شد.

وی ادامه داد: هم‌چنین طرح مادران ایرانی با لایحه‌ی دولت ادغام شد و به صورت قانون درآمد.

ابوترابی در پایان خاطر نشان کرد: متاسفانه به این بیانیه که سند راهبردی و مهمی برای ماست توجه کمتری شد و آن‌طور که باید توسط مردم و مسئولان عملیاتی نشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

توجه به بیانیه گام دوم انقلاب از رسالت‌های مهم رایزنان فرهنگی است

باید با معرفت عاشورایی و با اقتدار بیشتر مبارزه با استکبار را ادامه دهیم

بیانیه مشترک حزب‌الله و امل درباره برگزاری مراسم محرم امسال

0 نظر

ارسال نظر

capcha