نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی:

هیچ قدمی در راستای اجرای بیانیه گام دوم در استان لرستان برداشته نشده است

هیچ قدمی در راستای اجرای بیانیه گام دوم در استان لرستان برداشته نشده است

به گزارش سراج24، محمدرضا ملکشاهی راد در رابطه با اهمیت جوان‌گرایی اظهار داشت: مقام معظم رهبری روی مسئله جوان‌گرایی بسیار تاکید دارند و  در بیانیه گام دوم فرمودند که در آینده ان شالله رئیس جمهور از جوانان انتخاب شود.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نظر جامعه و متفکران و اندیشمندان را به این مسئله معطوف کردند، عنوان کرد: و باید جوانان در همه عرصه‌ها مدیریت کنند چراکه ما امروز به وسیله نخبگان و جوانان دانش هسته‌ای و دانش موشکی را به نقطه مطلوب رسانده‌ایم البته منکر حضور بزرگان و افراد باتجربه در کنار این جوانان اندیشمند نیستیم اما وقتی خوب نگاه می‌کنیم می‌بینیم که اکثر قریب به اتفاق موفقیت‌ها در اختراعات به ویژه  در حوزه موشکی و هسته‌ای را جوانان کسب می‌کنند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر نهضتی در جمهوری اسلامی به وسیله جوانان ایجاد شده که هر روز شاهد ابتکارات و اختراعات جدید هستیم، ادامه داد: هر روز مشاهده می‌کنیم که در فناوری‌های مختلف در دنیا موفقیت به دست می‌آوریم و این انگیزه بسیار بالایی است که مسئولین باید به این توجه کرده و در حوزه اجرا به جوانان بها بدهند.

ملکشاهی راد اقتصاد مقاومتی را اساسی ترین مسئله دانست و تصریح کرد: برای نگه داشتن اقتصاد کشور در مقابل تحریم‌ها راهی جز تکیه بر داخل نداریم؛ ما باید تمام تولیدات‌‌مان را داخلی کرده و باید کشاورزی‌مان را صنعت‌مان را از داخل کنترل کنیم.

وی با بیان اینکه با وجود خودکفایی در همه ‌ها تحریم اثر نخواهد داشت، افزود: اما متاسفانه دولت تدبیر و امید در این شش سال به این مسئله و زیرساخت‌های آن کم توجهی کرده است.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی بر لزوم دیپلماسی انقلابی در مواجهه با استکبار جهانی تاکید کرد و بیان داشت: یکی از ایراداتی که به آقایان روحانی و ظریف داریم این است که منفعلانه در مقابل کشورهای مستکبر به خصوص آمریکا عمل می‌کنند؛ ما باید در مواضع قاطع باشیم چراکه آمریکا را امتحان کردیم هر جا که سیاستمداران ما عقب نشینی کردند آمریکایی‌ها چند گام جلو آمدند!

ملکشاهی راد مردم را اساسی‌ترین پایه نظام دانست و خاطرنشان کرد: آموزه‌های دینی و اسلامی ما نیز دستور اکید داده‌اند که باید به مستضعفین و فقرا توجه کرده و فاصله طبقات اجتماعی را باید به حداقل برسانیم ضمن اینکه اقدامات مشروع در اسلام نیز سر جای خود هست.

وی با اشاره به اینکه ما بخش‌هایی رشد کرده و در بخش‌هایی دیگر رشد نکرده ایم، عنوان کرد: ما در حوزه رساندن اهداف انقلاب و نظام و موضع گیری‌های نظام اسلامی در دنیا و نیز در داخل در حوزه علومی مانند پزشکی، فناوری و… موفق بوده و رشد چشمگیری داشته‌ایم رشد و در حال حاضر در حوزه های مختلف کمتر از جهان امکانات و تجهیزات نداریم اما متاسفانه در حوزه اقتصاد که هم منشاء بی عدالتی شده و هم مایه فرق شده موفق نبوده و نتوانسته‌ایم که سیاست درست را حاکم کرده و سیاست را مصون کنیم.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این موضوع در حالی است که باید اقتصاد را رونق می‌دادیم و دلیل آن این است که اقتصاد ما در دست دولت است و دولتمردان خودشان رقبای بخش خصوصی هستند و ما شرایط را برای بخش خصوصی فراهم نکردیم؛ ما نظام بانکی را اصلاح نکرده‌ایم که بیاید در خدمت اقتصادمان قرار بگیرد.

ملکشاهی راد با بیان اینکه هر ساله مقام معظم رهبری بر اساس ضرورت اسم سال را بیان می‌کنند، تصریح کرد: دولتمردان می‌آیند یکسری همایش‌ها برگزار کرده و گفتگوها می‌کنند که خروجی بسیار کمی دارد؛ در رابطه با بیانیه گام دوم نمی‌شود این گونه عمل کرد و باید آن را اجرایی کرد.

وی با اشاره به اینکه اجرایی کردن بیانیه گام دوم انقلاب در ایتدا نیازمند یک دولت انقلابی و جوان برای ایجاد ساز و کار است، افزود: سپس نیاز باید مجلس انقلابی و معتقد به گام دوم باشد که بتواند دولت را در تدوین قوانین کمک کند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ اقدامی در زمینه اجرایی شدن بیانیه گام دوم در استان لرستان انجام نشده است، خاطرنشان کرد: وقتی مسئولان استانی از سیاست‌های دولت مرکزی تبعیت می‌کنند، هیچ حرکتی که نشان دهنده این باشد که بخواهند گام دوم را اجرایی کنند وجود ندارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اصلاح‌طلبان برای فرار از پاسخگویی، دولت را تخریب می‌کنند/انتصابات فامیلی در دولت مردمی وجود ندارد

سران برخی کشورهای همسایه گول رژیم توخالی صهیونیستی را نخورند

نامه 160 نماینده به رئیس جمهور/ دولت برای استفاده حداکثری از پیمان شانگهای برنامه‌ریزی کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha