نماینده مردم بیرجند درمجلس؛

دولت در حوزه یارانه‌ها عملکرد مطلوبی ندارد

دولت در حوزه یارانه‌ها  عملکرد مطلوبی ندارد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی عضوکمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه عملکرد دولت در پرداخت یارانه‌های نقدی و کمک معیشتی به خانوارها، گفت: دولت در تبلیغات انتخاباتی خود یارانه دادن را گداپروری می‌نامید اما بعد از گذشت 6 سال از عمر این دولت و ورود خودش به حوزه پرداخت و افزایش یارانه ها، باید پرسید اگر شما این کار را گداپروری توصیف می‌کردید حال چگونه مدعی یارانه دادن شده‌اید؟!

وی ادامه داد: درگذشته تمام درامد حاصل از افزایش نرخ حامل‌های انرژی به مردم پرداخت می‌شد اما امروزبا توجه به شرایط فعلی و افزایش اخیر قیمت بنزین و عدم شفافیت در میزان درامدهای حاصله، ابهاماتی وجود دارد که آیا تمام درآمد حاصل از مابه تفاوت افزایش نرخ بنزین به مردم داده می‌شود؟ که نه، اینگونه نیست.

عدم صداقت سلب اعتماد می‌آورد

نماینده مردم بیرجند درمجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه دولت اعلام کرده مابه تفاوت درآمد حاصل از گرانی بنزین به جیب مردم واریز می‌شود و بایستی به این گفته خود عمل کند، افزود: بامردم صادق باشیم، عدم صداقت با مردم موجب سلب اعتماد آنها می‌شود و در واقع حیثیت دولت را زیر سئوال می‌برد.

وی اضافه کرد: امروز در مراجعات مردمی مکرر عنوان می‌شود که افراد نیازمند از دریافت یارانه معیشتی برخوردار نیستند و در عوض کسانی که درآمدهای بالا دارند هم یارانه نقدی و هم کمک معیشتی دریافت می‌کنند واین نشان دهنده یک نقص در عملکرد است.

حجت الاسلام عبادی با تأکید بر لزوم برخورداری احاد نیازمندان جامعه از یارانه و حمایت‌های دولتی، اظهارداشت: دولت در این زمینه آمار و ارقام درستی نشان نمی‌دهد و یا اینکه بد عمل می‌کند واین کارشایسته ای نیست و لازم است دولت حتما تجدید نظر داشته باشد.

دولت باید شفاف سازی کند

نماینده مردم بیرجند درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقشار کم درآمد جامعه باید از کمک‌های یارانه‌ای بهره مند شوند؛ این گونه نباشد که ثروتمندان یارانه بگیرند و نیازمندان از آن محروم باشند. ما چنین مواردی را مکرر شاهد هستیم و مردم نیز این موارد را به ما گوشزد می‌کنند.

عضوکمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس درپایان با انتقاد از عدم شفافیت آمارهایی که دولت در خصوص مسائلی مثل یارانه به مردم ارائه می‌دهد، خاطرنشان کرد: دولت از جهت آماری بسیار ضعیف عمل کرده و این مسئله موجب دلخوری مردم شده است. این نشانه عدم شفافیت دولت است و امیدواریم مجلس درلایحه بودجه ساختاری را فراهم کند که بحث درآمدهای حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی و نحوه هزینه کرد آن شفاف و روشن شده و به اطلاع مردم برسد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مخبر: نتایج اقدامات دولت به مرور ظاهر می‌شود

اگر مردم از علمکردتان ناراضی باشند ‌از دولت خارج می‌شوید

آیت‌الله رئیسی: حقوق کارکنان دولت براساس میزان بهره‌وری پرداخت شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha