مواضع ضدانقلاب در باب انتخابات؛

اپوزیسیون از مواضع اصلاح طلبان سوء استفاده می‌کند

اپوزیسیون از مواضع اصلاح طلبان سوء استفاده می‌کند

به گزارش سراج24، در آستانه انتخابات مجلس یازدهم، مواضع ضد انقلاب و اپوزسیون خارج از کشور، نشان دهنده آن است که آنها در صدد کم رونق نشان دادن عرصه انتخابات و نشان دادن چهره ایی غیر عادلانه و غیرآزاد از انتخابات هستند. شبکه رسانه ای سلطنت طلب بیان با اشاره به صحبت‌های رئیس جمهور کشورمان در خصوص انتخابات، انتخابات را مهندسی شده عنوان می کند و می گوید: "شورای نگهبان لشکری از به اصطلاح «اصلاح‌طلبان» را رد صلاحیت کرده و در حال پیش مهندسی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است. زمان زیادی تا برگزاری انتخابات مجلس باقی نمانده و تائید صلاحیت شدگان که اغلب اصولگرایان‌اند، در حال لحظه ‌شماری برای تکیه زدن به کرسی‌های مجلس هستند."

وقتی رئیس‌جمهور کشورمان در روز دوشنبه 7 بهمن در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور نسبت به مهمترین نهاد تاثیر گذار در کشور یعنی شورای نگهبان اینگونه انتقاد می کند که: «شماها که در جلسات خصوصی و اتاق‌های فکر خود می‌گویید مجلس بعدی صد در صد برای ما است؛ خوب الحمدالله؛ اگر مجلس بعدی برای شماست دیگر چرا اینقدر غصه می‌خورید؟

بگذارید لااقل مشارکت شکل بگیرد و رقابت بالا برود و مجلس هم برای شما باشد نوش جان‌تان. ما مشکلی با این داستان نداریم.» طبیعی است دهان ضد انقلاب گشادتر شده و با این اظهارات به هیجان آمده است. اما نکته جالب تر این است که همین رسانه ضد انقلاب زبان به نقد رئیس‌جمهور می‌گشاید مبنی بر اینکه: "انتقادات روحانی نسبت به شورای نگهبان در حالی است که خود با تصمیم همین شورا کاندیدا شده و از دل یک انتخابات نمایشی در آمده است. او اگرچه از مهندسی انتخابات انتقاد کرده اما هرگز این پرسش را مطرح نکرده که «نظارت استصوابی» شورای نگهبان چه دلیلی دارد." این انتقاد صرفا به معنی خرده گرفتن از رئیس جمهور روحانی نیست بلکه انتقاد از ایشان به دلیل عدم انتقاد تندتر و سخت تر از شورای نگهبان است.

ضد انقلاب با نگاه به مواضع رئیس جمهوری بر این باور است؛ انتخاباتی که در جمهوری اسلامی برگزار می‌شود، نمایشی است! و این نظام قبلاً تصمیم خود درباره مهره‌های سیاسی را در اتاق‌های فکرش گرفته است؛ بنابراین، جمهوری اسلامی بیش از اینکه دنبال رأی مردم باشد، در پی افزایش مشارکت مردم برای خریدن مشروعیت برای خودش است.

اپوزیسیون این چنین القا می کند که چون نظام حمهوری اسلامی در سالهای اخیر با سوءمدیریت و فساد گسترده‌ مواجه شده است، پایگاه اجتماعی‌اش را از دست داده و اخیراً نیز به دلیل اتفاقات آبان ماه و سقوط هواپیمای مسافربری، از چشم عده زیادی از هواداران سنتی‌اش هم افتاده است.

کانال تلگرامی ضد انقلاب زیتون نیز در ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ با درج تیتری با عنوان دفاع مجدد رییس دولت از «جمهوریت» و «رفراندوم» به قلم یلدا امیری نوشت: "روحانی مدت‌هاست که نقشی دوگانه بازی می‌کند. از یک سو به دنبال اعتراضات آبان ماه از پخش اعترافات معترضان سخن می‌گوید و چهره امنیتی خود را همسو با بخش سخت حاکمیت به نمایش می گذارد و از سوی دیگر تلاش می کند نقش اپوزسیون را بازی کند و حرف از تهدید دموکراسی می‌زند."

ضد انقلاب مدعی است که وقتی صحبت از رفراندوم در داخل کشور توسط مسئولین رده بالای کشور می شود معنی آن مذاکره با غرب بویژه آمریکاست. همین نویسنده در ادامه یادداشت خود می نویسد: «منظور روحانی از رفراندوم مشخصا بحث مذاکره با آمریکا است. موضوعی که تا کنون چندین بار توسط او مطرح شده است. او در ۲۴ مهرماه امسال در دانشگاه تهران گفت: باید گفت دعوا سر برجام نیست چراکه برجام جای دعوا ندارد بلکه دعوا سر مسئله بزرگ‌تر و مسئله بالاتری است… حتی اگر در این مسائل به نتیجه نرسیدیم، باید همه‌پرسی از مردم را برگزار کنیم. راهی نداریم چراکه این ۴۰ سال دائماً بحث کردیم. ما باید راه را انتخاب کنیم.»

بحث مذاکره با آمریکا در روزهای اخیر مجددا مطرح شده است و بی‌دلیل نیست که رئیس جمهور کشورمان سخن از رفراندوم به میان می‌آورد. چرا که چند روز پیش محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه در گفتگویی با نشریه آلمانی اشپیگل گفته بود: «مذاکره با آمریکا حتی پس از ترور قاسم سلیمانی غیرمحتمل نیست، به شرطی که آمریکا تغییر رویه دهد و تحریم های ایران را لغو کند.»

سایت نهضت آزادی نیز با اشاره به روزنامه سازندگی مورخ ۷ بهمن ۱۳۹۸می نویسد:" طی روزهای اخیر، خبر سلب صلاحیت جمع زیادی از کاندیداهای شناخته شده اصلاح‌طلب و حتی برخی محافظه‌کاران، سبب طرح اعتراضاتی شد که نقطه اوج آن، در اظهارنظرهای نقابلی میان مقامات ارشد دو نهاد «ریاست جمهوری» و «شورای نگهبان» بروز یافت. این بار در مقطع انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تیغ حذفی که از غلاف نظارت استصوابی شورای نگهبان بیرون آمده بود، جمع کثیری از نمایندگان کنونی مجلس و نیروهای اصلاح‌طلب و بعضاً اصولگرا را مورد عنایت قرار داد. طبیعی است که دایره حذفی که از نخستین سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی به راه افتاد، ادامه پیدا خواهد کرد.!!

ضد انقلاب شرایط را به گونه ای برای مخاطبان ترسیم می‌کند که جمهوری اسلامی ایران، توان و ظرفیت برخورد با مسائل و بحران‌ها را، در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و امنیت ملی و حتی در عرصه مسایل زیست محیطی در شکل‌های مختلفی از دست داده است. و رد صلاحیت برخی کاندیداها را ناشی از دور شدن حاکمیت از آرمان‌های ابتدای انقلاب و مطالبات اساسی مردم نظیر آزادی، حاکمیت ملت، عدالت اجتماعی و حقوق بشر عنوان می کنند و فرآیند «حذف» را محصول جنگ قدرت و اراده جریانی خاص برای انباشت قدرت در موضعی خاص بیان می کنند که تا امروز هم ادامه دارد.

سایت خبری تحلیلی کلمه به قلم صدیقه وسمقی، ضمن حمله به شورای نگهبان، جریان های داخل کشور را هیئت های سیاسی نامید که فعالیت های آنان محدود به دادن لیست برای انتخابات است و هیچ نقش مؤثری در سرنوشت کشور ندارند و برای خود هم چنین نقشی را تعریف نکرده‌اند. او مخالفان اصلاحات را از بین برندگان فرصت رشد و توسعه کشور دانسته و اصلاح‌طلبان را نیز بی‌فکر، تنبل و بی‌برنامگی در کار معرفی می کند.

عده ای از اپوزیسیون ضد نظام با اشاره به بیانیه جمعی از فعالان به اصطلاح سیاسی در حمایت از مواضع رئیس جمهور در تاریخ 10 بهمن درباره ضرورت برگزاری انتخابات آزاد و رقابتی اشاره کردند و خوشحالی خود را از موضع اختلاف برانگیز رئیس جمهور کشورمان نشان دادند. در بخشی از بیانیه که توسط اشخاصی همچون محسن آرمین، ابراهیم اصغر زاده، حمیدرضا جلایی پور، احمد منتظری و سید مصطفی تاجزاده و 68 نفر دیگر در حمایت از مواضع رئیس جمهور محترم کشورمان صادر کرده اند آمده است: "سخنرانی اخیر حسن روحانی در اعتراض به «فرمایشی»، «نمایشی» و «تشریفاتی» شدن انتخابات، حذف نماینده‌های جریان‌های سیاسی متفاوت و عدم رقابت معنادار در انتخابات حاوی هشدارها و نکات مهم و قابل دفاعی بود. ما، جمعی از فعالان سیاسی و مدنی، به‌رغم نقدهایی که به عملکرد دولت داریم، از تذکر رئیس جمهور درمورد عادلانه و رقابتی‌شدن انتخابات حمایت می‌کنیم. بر اساس ارزیابی‌های موجود، مهندسی هوشمند انتخابات توسط دولت پنهان در این دوره به سطحی از گستردگی و فراگیری رسیده است که از پیش نتیجه انتخابات ۱۶۰ کرسی مشخص و در ۷۰ کرسی دیگر هم صرفا رقابتی کم‌رمق میان طیف‌های تندرو و معتدل اصولگرایان برقرار است. ما، جمعی از فعالان سیاسی و مدنی ضمن حمایت از هر تلاشی برای استفاده از ظرفیت‌های قانونی جایگاه ریاست جمهوری در جلوگیری از تشریفاتی‌شدن انتخابات و فرمایشی‌شدن مجلس، از جمله با دادن تذکر قانون اساسی به شورای نگهبان در جهت برگزاری انتخاباتی که رقابت معنادار در آن ممکن شود، به اعضای آن نهاد هشدار می‌دهیم که تداوم وضعیت فعلی مانع شکل‌گیری انتخاباتی می‌شود که بیمه‌کننده ایران و نظام سیاسی آن باشد.»

آری وقتی نیروهای سیاسی داخلی حرف‌های ضدساختار و تضعیف کننده انتخابت می‌زنند، معلوم است ضدانقلاب و دشمنان هم سوار بر موج می شوند و در جهت تشویش افکار عمومی شمشیر می کشند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

خراسان شمالی دومین استان پایبند به مشارکت در انتخابات

شورای نگهبان صحت انتخابات میان‌دوره‌ای آستانه اشرفیه را تایید کرد

تشکر آیت‌الله جنتی از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات ۱۴۰۰

0 نظر

ارسال نظر

capcha